FETÖ Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu'nda neler oldu?

İYİ Partili Aytun Çıray, FETÖ Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu'na yönelik çarpıcı açıklamalarda bulunarak, "FETÖ Darbe Girişimi Araştırma Komisyo'nun talep ettiği siyasilere ait ByLock, HTS ve uçuş listeleri komisyon başkanı tarafından temin edilmedi." dedi.

FETÖ Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu'nda neler oldu?

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Aytun Çıray, CHP’nin TBMM’ye sunduğu FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasına yönelik önergeye destek verirken, görev yaptığı FETÖ Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu'na yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CHP'nin TBMM’ye sunduğu FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasına yönelik önergeye destek veren Çıray, FETÖ Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu'na dair,  "Komisyonun talep ettiği siyasilere ve üst düzey bürokratlara ait ByLock, HTS ve uçuş listeleri komisyon başkanı tarafından temin edilmedi." dedi.

"BYLOCK, HTS VE UÇUŞ LİSTELERİ KOMİSYON BAŞKANI TARAFINDAN TEMİN EDİLMEDİ"

Sözcü'de yer alan habere göre Çıray, görev yaptığı komisyonun eksiklerini sıraladı ve şunları söyledi: “Komisyonda bürokratlar ve emekli genelkurmay başkanları dinledikten sonra faaliyetleri sulandırılmaya başlandı. 15 Temmuz'da aktif görev yapan bürokratların komisyona gelmesi, iktidar tarafından engellendi.Süleyman Demirel, daha önce TBMM'de kurulan komisyona saatlerce bilgi verirken, eski cumhurbaşkanlarından sadece Abdullah Gül bize yazılı cevap gönderdi. Komisyonun talep ettiği siyasilere ve üst düzey bürokratlara ait ByLock, HTS ve uçuş listeleri komisyon başkanı tarafından temin edilmedi.Erdoğan'ın ‘komisyonun amacına ulaştığı' açıklamasının ardından Başkan Reşat Petek tavır değiştirdi ve bu açıklamadan sonra çalışma sonlandırıldı. Devlet Bahçeli de anayasa ve başkanlık tartışmasını başlatarak komisyonu gündemden kaldırdı.”
 

YORUM EKLE