FETÖ’nün gençlik yapılanmasına operasyon: 10 gözaltı daha...

İstanbul merkezli 9 ilde FETÖ’ye yönelik geçtiğimiz hafta düzenlenen ve 29 kişinin yakalandığı operasyonun devamında 10 şüpheli daha gözaltına alındı.  Şüphelilerin, itirafçıların verdiği bilgiler doğrultusunda yakalandığı belirtildi.

FETÖ’nün gençlik yapılanmasına operasyon: 10 gözaltı daha...

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamına İstanbul Emniyeti, 13 Kasım'da FETÖ'nün güncel üniversite talebe yapılanmasına yönelik operasyon düzenledi. 29 şüphelinin yakalandığı operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 5'inin etkin pişmanlıktan faydalandığı ve FETÖ üyesi 17 ismi deşifre ettiği belirtildi.

10 GÖZALTI

Yapılan araştırmaların ardından 17 şüphelinin yakalanması için harekete geçen ekipler, İstanbul merkezli olarak; Bursa, Denizli, Erzurum, Isparta, İzmir, Samsun, Şanlıurfa ve Zonguldak'ta eş zamanlı baskınlar düzenledi. Gece yapılan operasyonda 10 şüpheli yakalandı.

ŞÜPHELİLERDEN BİRİ COVİD'Lİ ÇIKTI

Hakkında yakalama kararı olan 1 şüphelinin ise Covid-19 olduğu belirlendi. Savcılık talimatıyla karantinada olan şüpheliye gözaltı işlemi yapılmadı. Arama kararı bulunan 6 şüpheli ise adreslerinde bulunamadı.

YORUM EKLE