Flaş... Flaş... Flaş... Bülent Arınç'tan Erdoğan'ın sözlerine ilk açıklama

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile ilgili sözlerine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tepki vermesi üzerine yeni bir açıklama yaptı. 

Flaş... Flaş... Flaş... Bülent Arınç'tan Erdoğan'ın sözlerine ilk açıklama

Bülent  Arınç, Posta Gazetesi yazarı Murat Çelik'e yaptığı açıklamada istifa etmediğini 'Erdoğan'la bizzat görüşeceğini' ifade etti. Arınç ayrıca, "Ben başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem." sözleriyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sosyal medyadan istifa etmesine gönderme yaptı. 

“İstifa ettiğim yönünde bazı söylentiler çıkmış ama şu an için bu doğru değil. Ben başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem. Sayın Cumhurbaşkanı ile görüşmeyi bekliyorum” dedi ve Süleyman Soylu ile Berat Albayrak’ın istifalarına atıfta bulundu. 

Arınç'ın açıklamaları şöyle: 

Ben duygusal bir insanım. Dünkü konuşma beni çok rencide etti. Sayın Cumhurbaşkanı çok ağır bir konuşma yaptı.
 
- İstifa ettiğim yönünde bazı söylentiler çıkmış ama şu an için bu doğru değil. - Ben başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem.
 
- Oluşan durumla ilgili, Sn. Cumhurbaşkanı ile bizzat görüşmeyi bekliyorum. - Sn. Cumhurbaşkanı bugün İstanbul’daymış. Programı yoğun. Dolayısıyla bugün görüşemedim. Sanırım yarın Ankara’da olacak ve görüşebiliriz diye düşünüyorum.
 
- Kendisiyle görüştükten sonra gereken neyse onu yapacağım.- Gelişen şartlar altında o konuşmayı yapmaya neden ihtiyaç duyduğunu kendisinden dinlemek isterim.
 
- Kendisinden dinledikten sonra, "O konuşmanın muhatabı bendim. Bu durumda buyurun istifa mektubumu” diyebilirim.
 
- Benim üzerimden hem Sayın Cumhurbaşkanımız’ın hem de Yüksek İstişare Kurulu’nun (YİK) yıpratılmasına izin vermem. Bana yakışmaz.
 
- Daha önce de bazı açıklamalarım üzerine “Bunları söyleyen birinin YİK’te ne işi var” türünden yorumlar yapanlar oldu. Oysa benim yapacak daha çok işim var.
 
- Ama öyle bir noktaya gelir ki bazen, orada kalmaktansa gitmek daha yerinde olur.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 19:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER