Gelecek Partisi'nden emekli maaşı zammına tepki: Hangi birine yetirsin bu parayı?

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, “Emekli hangi birine yetirsin bu parayı? Yüzde 127 elektrik zammına mı? Yüzde 25 doğal gaza mı? Kiraya mı? Evladının eğitimine mi? Sen bir denesene bu parayla geçinmeyi ! Midenin üçte birini doldurmakla yetinsene 3 günlüğüne. Güven vermiyorsunuz güven. Asıl mesele bu” dedi.

Gelecek Partisi'nden emekli maaşı zammına tepki: Hangi birine yetirsin bu parayı?

Gelecek Partisi Sözcüsü Özcan, parti genel merkezinde basın açıklaması yaptı. Özcan'ın konuşması özetle şöyle:

Size ne olur ki en fazla maaşınızı kaybedersiniz diyen bir akılla ülke böyle giderse 3 ay sonra cari açığı konuşuruz. Bu yarattıkları ekonomik modelle kalkınmayı sağlayamayız. ‘Nas var hüküm var’ diye diye gemiyi karaya oturttular ama nefes aldıkça o Nass’ı da hükmü de ayaklar altına aldılar. Kodamanlara vergi afları ve istisnalar getirip bütçe dengelerini bozarak, Hazine’yi, yani halkın parasını bir avuç zümreye peşkeş çekerek daha fazla yüzdüremezsiniz bu gemiyi. TÜİK verilerine göre bile Ocak sonuna kadar asgari ücret açlık sınırının altına düşecek. Emekliye 2500 TL taban fiyat belirledik diye böbürlenirken neden asgari ücretin ay sonunda açlık sınırının altında kalacağından, yoksulluk sınırının 13 bin TL’ye ulaştığından da bahsetmiyorsun? Bu ücretle mi geçinecek emekli? Sen havalimanı işletmesinin kirasını ötele, yarı yarıya indirime git, borçlarını sil, 330 milyar liralık alacağından kodamanlar lehine vazgeç, sonra emekliye, işçiye gelince ellerin titresin, olacak iş mi? Emekli hangi birine yetirsin bu parayı? Yüzde 127 elektrik zammına mı? Yüzde 25 doğal gaza mı? Kiraya mı? Evladının eğitimine mi? Sen bir denesene bu parayla geçinmeyi ! Midenin üçte birini doldurmakla yetinsene 3 günlüğüne. Güven vermiyorsunuz güven. Asıl mesele bu.

‘Bütün yemekleri denedik olmadı, şimdi de ortaya karışık salata sunacağız, yerseniz’ diyor millete. Sen şuna ‘Enflasyonla, yoksullukla mücadele edemiyoruz ama daha elimizde bol bol finansal mühendislik, cinlik araçları var’ desene. Sen şuna ‘Kumarda üstümüze yok, en iyi kağıdı biz kararız’ desene. Sen şuna ‘Yap-boz bizim işimiz, batsak da deneylerden dönmek yok’ desene. Kararları kendisi almadığı için, turistik gezi niyetine yaptığı ziyaretlerde pot kırmaktan çekinmiyor ya da ‘Dervişin fikri zikrine vuruyor diyelim’ değil mi? Zihniyet bu işte.

'DOĞUYU BİTİRDİNİZ, SIRA BATI İLLERİNE Mİ GELDİ?'

Bahçeli ve bakanı el ele vermişler, İBB’ye kayyım atama derdine düşmüşler. O kurumda terörist varsa sorumlusu başkanmış doğuyu bitirdiniz, sıra batı illerine mi geldi? Öylesine pervasızlaştılar ki ‘Böyle yaparak İmamoğlu’nu parlatıyorsunuz’ diyen kendi ortaklarını bile hedefe koymaktan çekinmiyorlar. İşe girerken bu insanlara temiz kağıdını veren sen değil misin? Ne teröristi mahkemeye çıkarmak ne de suçun şahsiliği umurlarında. Hukuksuzluk öylesine sistemik bir hal aldı ki seçimi savaş gibi gören bu zihniyet, ‘seçimlere kadar ne kadar bel altı siyaset uygulasak kârdır’ derdinde. Dün Avrupalı parlamenterlerin önünde ‘Anayasa Mahkemesi kapatılsın’ diye bağırmak neyse, ‘Bacaklarını kırın’, ‘Siz yıkın mahkeme arkadan gelir’ mantığı neyse buradaki de o.

YANIT BEKLEYEN SORULARI HATIRLATTI

Özcan AKP iktidarına ayrıca şu soruları yöneltti:

Marinalara, otellere çökenlere ne oldu? Ya davalısının yaş günü partisine katılan yargıçlara? Yurt dışına kaçırılan adamlar neden çıktı gündemimizden? İçişleri Bakanından hala öğrenemedik 10 bin dolar maaş alan siyasetçiyi? Ya çantalarla rüşvetlere boğulan siyasiler, gazeteciler, yargı mensupları? Venezuela’ya test kiti meselesi hala merak ediliyor mu acaba? Ya da Kokain Baronlarını bir bir defetmeye devam ediyor muyuz hala? FETÖ Borsası halen yürürlükte mi? Öldükten sonra göreve iade edilen KHK’lılar için maddi/manevi tazminat gündeme geldi mi hiç? Siyasi kriterlerle mahkumiyet alanlardan AİHM’e kaç kişi başvuru yaptı acaba? Bir ara unutturmayın da, ‘Bu para benim değil ki’ diyen müteahhitlere soralım; ‘Peki kimin?’ diye. DEDAŞ hala çiftçiye, ‘kayıp-kaçak’ adı altında milyonlarca liralık fatura kesmeye devam ediyor mu acaba? ‘Elektriğini ödemeyene ekim de yaptırmayız’ diyen genel müdür? Hala görevde mi? Sahi ne oldu onlara?

YORUM EKLE