Gericiler Anadolu Fest'i hedef aldı, valiye sahip çıktı 

Gerici bir grup Eskişehir Büyükşehir Belediyesi önünde açıklama yaparak Anadolu Fest’i hedef aldı. Grup, “Kurulan çadırlarda ne olduğu belirsiz…ortamların oluşmasının sanat, kültür ve müzikteki yeri neresidir?” dedi.

Gericiler Anadolu Fest'i hedef aldı, valiye sahip çıktı 

Eskişehir Valiliği, ‘genel asayişi’ ve ‘şiddet olaylarınının yaygınlaşmasını’ önlemek iddiasıyla 10 Mayıs-24 Mayıs  arasındaki  her türlü etkinliği yasaklandı. Valiliği’n yasağı sebebiyle 12-15 Mayıs arasında düzenlenecek Anadolu Fest, 9-12 Haziran tarihleri arasına ertelendi.

VALİLİĞİN YASAĞI GERİCİLERE İŞLEMEDİ

Valiliğin kente ‘her türlü’ etkinliği yasaklama kararına karşın gerici bir grup Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin önünde Anadolu Fest’i hedef alan bir açıklama yaptı. Grup adına konuşan kişi, festival adı altında denetimsiz bir ortamda gençlerin alkol ve uyuşturucu maddelerle zehirlendiğini iddia ederek, “Kurulan çadırlarda ne olduğu belirsiz, örf adet ve geleneklerimize tamamen zıt gayr-i ahlaki ortamların oluşmasının sanat, kültür ve müzikteki yeri neresidir?” dedi. ‘Sayın Vali sahipsiz değil” sloganlarından sonra yapılan açıklama şöyle:

“Festival adı altında denetimsiz bir ortamda gençlerin günlerce alkol ve uyuşturucu maddelerle zehirlenmesinin, kurulan çadırlarda ne olduğu belirsiz, örf adet ve geleneklerimize tamamen zıt gayr-i ahlaki ortamların oluşmasının sanat, kültür ve müzikteki yeri neresidir?

Yanı başında üç tane okul bulunan bu bölgede zaman mefhumu bulunmaksızın, gençlerimizin akıl ve zihin sağlığını bozacak, ahlaki yozlaşmasına sebep olacak bu tür faaliyetler gençlerimize bilim, sanat, eğitim ve donanım adına ne kazandıracaktır? Türkiye Cumhuriyeti Devleti ülkenin geleceği ve teminatı olan gençlerden sorumludur. Devlet, nesillerimizin akıl ve zihin sağlığını bozacak, onları zehirleyecek toplam ahlakına mugayir her türlü oluşum ve faaliyet karşıda gençlerimize korumakla mükelleftir. Anayasamıza da açıkça aykırı olan, bu yıl yapılması planlanan festival ismindeki alkol ve zararlı alışkanlıklara teşvik edici eğlence organizasyonuna izin vermeyen Eskişehir Valimize, değerli yargı mensuplarımıza ve olaya müdahil olan değerli Eskişehir halkına tüm genç gönüllerimiz ve aileleri adına şükranlarımızı sunuyoruz.

“FESTİVAL ADI ALTINDA…”

Değerli yetkililerimiz ve rektörlerimizden şehrimizde bulunan üniversitelerin çevrelerinde tanışma ve eğlenme adı altında, eğitim dönemlerinde sık sık tekrarlanan, sınırsız alkol tüketimine imkân sağlayan diğer eylem ve kampanyaları da mercek altına almalarını arz ediyor, bundan sonra yapılmak istenen gençlerimize zararlı bu tür organizasyonların son bulmasını temenni ediyoruz. Buradan tüm anne ve babalara sesleniyor, eğitim yuvalarına gönderdiğiniz çocuklarınızın parti ve festival adı altında başka mecralara çekilmeye çalışıldığına dikkat etmelerini umuyoruz.”


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER