Gözaltına alınan amiraller 15 Temmuz kahramanı çıktı

Emekli 104 Amiral tarafından yayınlanan bildiri Türkiye gündemine otururken bazı kesimler sosyal medya hesaplarından gözaltına alınan Amirallerin 15 Temmuz’da ne yaptıklarına yönelik imalı açıklamalar yaptı. Amirallere yönelik eleştirilere emekli askerler tarafından cevap verilirken Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, gözaltına alınan Amiral Can Erenoğlu’nun 15 Temmuz’da sabaha kadar darbecilerle savaştığını yazdı. Yavuz ayrıca Amiral Ali Sadi Ünsal'ın da 15 Temmuz'da yaptıklarını övünme olur diye anlatmadığını belirtti.

Gözaltına alınan amiraller 15 Temmuz kahramanı çıktı

Emekli 104 Amiral tarafından yayınlanan bildiri Türkiye’nin gündemine oturdu. Bildiriyi hazırlayan 10 Emekli Amiral gözaltına alınırken 4’ü de ifadeye çağrılmıştı.

Özellikle sosyal medyada yaşanan tartışmalar sonrası bazı kesimler tarafından Emekli Amirallerin 15 Temmuz’da ne yaptıkları sorgulanınca emekli askerler sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla Amirallerin 15 Temmuz’da darbecilere karşı mücadele verdiğini belirtti.

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda gözaltına alınan 104 generalin arasında yer alan Amiral Can Erenoğlu’nun 15 Temmuz’da sabaha kadar Genelkurmay, Deniz Kuvvetleri ve anlamsız bildiri yayımlayan Sahil Güvenlik K.lığı önünde darbecilere , halkla birlikte karşı koyduğunu yazdı.

Ahmet Yavuz’un tweetini alıntılayan Emekli Tümamiral Fikret Güneş de paylaşımında, “Gözaltına alınanların 15 Temmuzda yaptıklarının hangisini anlatalım? Birçoğu 15 Temmuz ve sonrası süreçte aktif olarak faaliyette bulunmuşlardır. Bunların ispatı TV ve gazete arşivlerinde mevcuttur. Ya da google amcaya sorabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Balyoz davasından yargılanan ve beraat ettikten sonra Teğmenliğe geri dönmeyip CHP Milletvekili olan ve sonradan partisinden istifa eden Mehmet Ali Çelebi de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “15 Temmuz’da ne yaptılar!” diyenlere bilgi: Şimdi gözaltındaki Amiral Can Erenoğlu o gece sabaha kadar Genelkurmay, Deniz Kuvvetleri ve anlamsız bildiri yayımlayan Sahil Güvenlik K.lığı önünde darbecilere , halkla birlikte karşı koydu. Yeterli mi!?” ifadelerini kullandı.

(Yeniçağ)

YORUM EKLE
YORUMLAR
PARTİLER TOPLANIP EMEKLİ AMİRALLERİMİZİ ZİYARETE GİTSENİZE ULAN !
PARTİLER TOPLANIP EMEKLİ AMİRALLERİMİZİ ZİYARETE GİTSENİZE ULAN ! - 1 ay Önce

.

“Türk Milletine Taarruz Eden Düşman, Önce Türk Subayını Aşağılamak İster. Askere Düşmanlık, Düşmana Askerliktir“ ATATÜRK
“Türk Milletine Taarruz Eden Düşman, Önce Türk Subayını Aşağılamak İster. Askere Düşmanlık, Düşmana Askerliktir“ ATATÜRK - 1 ay Önce

.