Gülay Uygun'un "şüpheli intiharı..."

Aleyna Çakır’ın ölümünün şüphelisi olarak kamuoyuna yansıyan Ümit Can Uygun’un annesi Gülay Uygun'un intiharının ardından aile Müge Anlı’yı suçladı. Uygun’un eşi karısının intihardan önce “Benim ölüm nedenim Müge Anlı’dır” notu yazdığını iddia etti. Aile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yardım istedi. Kendisini Ümit Can Uygun'un abisi olarak tanıtan bir şahsın, kameralar karşısında "Hepinizin dişlerini çekeceğim" diyerek tehditler savurması dikkat çekti.

Gülay Uygun'un "şüpheli intiharı..."

Müge Anlı Tatlı Sert'te günlerdir işlenen Aleyna Çakır olayı bambaşka bir noktaya taşındı. Aleyna'nın ölümüyle ilgili suçlanan Ümit Can Uygun'un annesi Gülay Uygun'un başına tek kurşun sıkarak intihar ettiği öne sürüldü. Gülay Uygun'un cansız bedeni ormanlık alanda bulundu.

Olaya ilişkin Ümit Can Uygun ve babası ile avukatları açıklama yaptı. Avukat, Gülay Uygun'un Müge Anlı'nın ATV'deki canlı yayınında yöneltilen ithamlar sebebiyle canına kıydığını öne sürdü. Avukat, Gülay Uygun'un 2 sayfalık intihar mektubu bıraktığını, mektupta 'Ölümümden Müge Anlı suçludur' dediğini iddia etti. 

Avukat, "Benim ölümümden Müge Anlı sorumludur diye 2 sayfa mektup yazmış. Bir insanın bu kadar gururuyla onuruyla oynanır mı? Bugün sabah bana ağlayarak mesaj atıp, Benim hiçbir suçum yok, oğlum suçsuz. Ben bu iftirayı nasıl kaldıracağım demiş. Kendisine dönmeye çalıştım ama dönemedim, akşam cesediyle karşılaştım." dedi. 

"BABASI ALEYNA'YA TECAVÜZ ETTİ"

Ümit Can Uygun'un babası ise Aleyna Çakır'ın babası için şoke eden bir ithamda bulundu. Aleyna Çakır'ın babasının kızına tecavüz ettiğini iddia etti.

Açıklamasında, "Sayın cumhurbaşkanı sayın bakanım orda oturan adam kızına kendi tecavüz etmiş." diye konuştu.

"O ALLAHSIZ MÜGE ANLI VAR YA..."

Gülay Uygun'un eşi ayrıca, intihardan Müge Anlı'yı sorumlu tuttu ve şunları söyledi:

"Benim eşim yanına yazmış. Benim ölüm nedenim Müge Anlı diye. Benim eşim bir kelimeye kendini vurdu. Onları Allaha havale ediyorum ama. O Allahsız Müge Anlı var ya Allah onu perişan etsin.

Sayın Cumhurbaşkanım, ben çok koştum bu yollarda... Türkiye Cumhuriyeti'nin bayrağının altında yaşadım. Ömrüm boyunca has Ülkücüyüm, bir tane sana oy verdim. Sayın Süleyman Soylu, sayın bakanım, değerli bakanım, benim eşim o kadar gurulu ki bir kelimeye kendini vurdu. Onları Allah'a havale ediyorum. "

"BU ÖLÜMDEN MÜGE ANLI VE ONUN YANINDA ÇALIŞANLARIN HEPSİ SUÇLU"

Aleyna Çakır'ı bayıltana kadar dövüp ölümüne sebep vermekle suçlanan Ümit Can Uygun da açıklamalar yaptı.

Müge Anlı'yı suçlayan Ümit Can Uygun şunları söyledi:

"Bu ölümden bir Müge Anlı, onun yanında çalışıp beni 24 saat arayan o karılar çalışanların hepsi sorumlu. Benim annemin ne kadar milliyetçi olduğunu herkes bilir. Yuvada yetişen çocukların hepsi ekmeğini yemiştir. Sayın savcım, Sayın Süleyman Soylu hepinize yalvarıyorum. Ben sustum ama bu saatten susma diye bir şey yok."

İşte o açıklamalar:

Sosyal Hizmetler’de görev yapan anne hakkında, Müge Anlı'da şoke eden iddialar gündeme gelmişti. Müge Anlı'nın yayınında Gülay Uygun'un Aleyna Çakır gibi yurtta kalan genç kızları gece hayatına yönlendirdiği öne sürülmüştü. 

İddialar üzerine 'yurt annesi' olarak bilinen Gülay Uygun hakkında Aile ve Sosyal Politikalar Çalışma Bakanlığı müfettişleri dün soruşturma başlatmıştı. İfadeye çağrılan Gülay Uygun, oğlu Ümit Can Uygun hakkındaki ifşalar sonrasında zor günler yaşıyordu. Gülay Uygun'un bu olaylar sebebiyle geride 2 sayfalık bir mektup bırakarak intihar ettiği iddia edildi. Gülay Uygun'un başına tek el silahla ateş ederek yaşamına son verdiği öne sürüldü. Ormanlık alanda cansız bedeni bulundu.

ABİSİNDEN TEHDİT GİBİ SÖZLER: DİŞLERİNİZİ SÖKECEĞİM

Kendisini Ümit Can Uygun'un abisi olarak tanıtan bir şahsın, kameralar karşısında "Hepinizin dişlerini çekeceğim" diyerek tehditler savurması dikkat çekti. 

İşte o sözler:

MÜGE ANLI'DAN İLK AÇIKLAMA

Müge Anlı, "Ne yaparsanız yapın, ne söylerseniz söyleyin ben bu yoldan dönmeyeceğim! Bu ne demek; bu işlerin peşini bırakın demek. Bırakmayacağız!" dedi.

İşte o açıklamalar:

BOMBA İDDİA

Gülay Uygun'un dün akşam ormanlık alanda ölü bulunmasının ardından Müge Anlı'nın canlı yayınına bağlanan bir görgü tanığı, olayın yaşandığı yerde erkek sesi duyduğunu ve ardından silah seslerinin geldiğini anlattı.

İşte o sözler:

GÜLAY UYGUN'UN İNTİHARINA İLİŞKİN ŞÜPHELER

Aleyna'yı ölüme sürüklemekle itham edilen Ümit Can Uygun'un annesi Gülay Uygun'un intiharı kuşkulu bulundu. Sosyal medyada 'intihar eden insan maske takar mı, neden tek ayakkabısın çıkarmış' sorusu gündemde. Kadının intihar için ormanlık bir alanı seçmesi de kafaları karıştırdı.

Ümit Can Uygun ile babasının intihar sonrası açıklamaları da kuşku yarattı. Babanın sarhoş olduğu öne sürülürken Ümit Can'ın hiç gözyaşı dökmemesi polemik konusu oldu. 

Ümit Can Uygun, pavyonda çalıştırdığı Aleyna Çakır'ı ölüme sürüklemekle itham ediliyor. Kamuoyunda infial yaratan görüntülere rağmen Ümit Can Uygun bugüne kadar tutuklanmadı.

BABASININ SOYLU VE BAHÇELİ İLE FOTOĞRAFLARI PAYLAŞILDI

Ümit Can Uygun'un babasının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile fotoğrafları sosyal medyada paylaşıldı. 

NELER YAŞANDI?

Ümitcan Uygun'un eski sevgilisi Müge Anlı programına bağlandı. Ümit Can Uygun'la sosyal medyadan tanıştığını belirten eski sevgili, kendisini de çalıştırmak istediğini, uygunsuz görüntüleriyle tehdit edildiğini, ailesiyle şehir değiştirerek kurtulduğunu söyledi.

ALEYNA ÇAKIR OLAYININ DETAYLARI 

Araştırmacı-Gazeteci Müge Anlı, Aleyna Çakır ismini kullanan Sema Esen’in ölümü ile ilgili dosyayı programına taşıdı.Programa katılan genç kızın ailesi, kızlarına şiddet uygularken çektiği görüntüleri sosyal medyaya paylaşan sevgilisi Ümit Can Uygun tarafından öldürüldüğünü düşünüyordu.

Müge Anlı'nın programına katılan aile, 8 Eylül Salı günü, Esen'ın 30 Haziran'da Ankara Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından hazırlanan otopsi raporunun sonuçlarını duyurdu. İki aydan uzun süre sonra ortaya çıkan rapora göre, intihar ettiği iddia edilen Aleyna Çakır'ın tırnaklarında erkek DNA'sı çıktı. Vajinal sürüntü örneğinde de en az birisi erkek genotipe sahip, birden fazla şahsa ait olabilecek karışım DNA profili tespit edildiği belirtildi. 

GÖRGÜ TANIKLARININ ÜMİT CAN UYGUN İLE İLGİLİ İFADELERİ 

İsmini vermek isteyen bir seyirci yayına başlanarak olayla ilgili tanık olduklarını aktardı. Gece 23.000 civarı sokakta bir araba durduğunu aracın içinden Aleyna ve sevgilisinin indiğini Aleyna’nın ve sevgilisinin alkollü olduğu ve bağrıştıklarını gördüğünü bunun ölmeden bir gece önce olduğunu söyledi. Sevgilisinin Aleyna’nın ağzını kapatmaya çalıştığını sözlerine ekledi.

Ardından canlı yayına Aleyna’nın yakın arkadaşı bağlandı. Beraber çalıştıklarını Aleyna’nın sevgilisi Ümit Can’ı çok iyi tanıdığını daha önce de birçok kez darp ettiğini ve bunu herkesin bildiğini söyledi. Ümit Can tarafından tehdit edilen Aleyna’nın defalarca yardım istediğini belirtti.

Yayına bağlanan eski komşu ise Aleyna’nın evinden çok sesler geldiğini genç kızın çok dayak yediğini gördüğünü ve Ümit Can’ın kendisini de öldürmekle suçladığını hatta telefonla kendisini de tehdit ettiğini, Aleyna ile görüşmesini yasakladığını ve bir daha telefonlarını bile engellediğini ifade etti.

MÜGE ANLI CANLI YAYINDA KENDİSİNE GELEN TEHDİTİ AÇIKLADI

Müge Anlı canlı yayında kendisinin ve ekibinin Ümit Can Uygun tarafından tehdit edildiğini açıkladı.Müge Anlı kendisine yönelen tehdidi ‘’Programda konuşan herkesi tehdit ediyormuşsun, programa nasıl silah sokabilirim diye konuşmalarından bahsediyorlar.’’ cümleleriyle açıkladı. Müge Anlı kendisini tehdit eden Ümit Can Uygun’a ‘’Yanıl da gel, buyur gel. Gelsene, kadın parası yiyip tehdit edine kimse pabuç bırakmaz.’’ karşılığını verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 15:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur İzci
Uğur İzci - 1 ay Önce

Hani derler ya ankarada dayın varmı uzun bizaman anlam veremezdim bu cümleye böyle olsa gerekmiş ümüt genç kıza tecavüz edip öldürsün abisi çıkıp herkesi tehtit ve küfretsin e malum babası bahceli ve soyluyla boy boy resim paylaşsın Müge anlı susturulmaya çalışılsın ve devlet bunların hiçbirini görmezden gelsin sonrasında ne bi açıklama ne bir kınama var devletin başta gelenleri zaten kör ve sagır etmiş kendini yoksa bu ülkede ana muhalefet partisinin genel başkanı nı alenen tehtit etcen küfür etcen sen devlet olarak bunuda görmüğcen sonra bu milleti salak yerine koycan adalet var diycen hadi ordan demezlermi insana sayın Bahçeli özününüze dönün birazcık adam olun neyse.

Uğur İzci
Uğur İzci - 1 ay Önce

Hani derler ya ankarada dayın varmı uzun bizaman anlam veremezdim bu cümleye böyle olsa gerekmiş ümüt genç kıza tecavüz edip öldürsün abisi çıkıp herkesi tehtit ve küfretsin e malum babası bahceli ve soyluyla boy boy resim paylaşsın Müge anlı susturulmaya çalışılsın ve devlet bunların hiçbirini görmezden gelsin sonrasında ne bi açıklama ne bir kınama var devletin başta gelenleri zaten kör ve sagır etmiş kendini yoksa bu ülkede ana muhalefet partisinin genel başkanı nı alenen tehtit etcen küfür etcen sen devlet olarak bunuda görmüğcen sonra bu milleti salak yerine koycan adalet var diycen hadi ordan demezlermi insana sayın Bahçeli özününüze dönün birazcık adam olun neyse.

SIRADAKİ HABER