Günlük koronavirüs vaka tablosu açıklandı

Sağlık Bakanlığı’nın 16 Aralık’a ilişkin koronavirüs verilerine göre; son 24 saat içerisinde yapılan 354 bin 3 testten 18 bin 100’ü pozitif çıktı. Virüs nedeniyle 167 kişi daha hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı 25 bin 664 olarak açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “2020 martına bir anlığına geri dönelim. Aşı olmayanlar ve aşılarını eksik bırakanlar açısından bugünle 21 ay öncesi arasında büyük farklar yok: Eğer hastalığa yakalanırlarsa sonuçta aynı virüsle mücadele edecekler. Covid-19’a karşı herkes aşıyla, tedbirle kendini korumaya almalı” dedi.

Günlük koronavirüs vaka tablosu açıklandı

Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı haritada, 2. doz aşılamada hedef nüfusun yüzde 75 ve üzerinin aşılandığı iller mavi renkle gösteriliyor. Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs verilerine ilişkin yayınladığı tabloda yer alan bilgilere göre; 2. doz aşılamada yüzde 85.6 aşılama oranıyla Ordu birinci sırada yer alıyor. Yüzde 58.4 aşılama oranı ile Şanlıurfa ise son sırada bulunuyor. 

2.doz aşılamada üç büyük ilde ise birinci sırada yüzde 82.4 ile İzmir, ikinci sırada yüzde 80.0 ile Ankara ve üçüncü sırada yüzde 74.8 ile İstanbul yer alıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka tablosunu sosyal medya hesabından şu notla paylaştı:

2020 martına bir anlığına geri dönelim. Aşı olmayanlar ve aşılarını eksik bırakanlar açısından bugünle 21 ay öncesi arasında büyük farklar yok: Eğer hastalığa yakalanırlarsa sonuçta aynı virüsle mücadele edecekler. Covid-19’a karşı herkes aşıyla, tedbirle kendini korumaya almalı.

(ANKA)

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2021, 20:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hediye
Hediye - 1 ay Önce

Eşim 9 ay önce vefat etti 2 cocugum var biri 6 biri 2 yasında evimiz kira dul ve yetim aylığı alıyoruz 1100 tl birazda bizleri düşünürmüşsünüz ruca etsem

Mustafa tugran
Mustafa tugran - 1 ay Önce

Emekli de,100_ 50 zam bekleyoruz bizi unutma yin bizde sizi unuturuz saygılar

Gariban emekli
Gariban emekli - 1 ay Önce

Emekli maaşıda askari ücret kadar olsun yoksa ne yiyecek biz emekliler

Türkan kartal
Türkan kartal - 1 ay Önce

Yazıklar olsun bunlara emekliye verdiği masa bak sanki sadaka veriyor Allah'tan bulun

Fatma
Fatma - 1 ay Önce

Taş yicez

Hayrettin Gülbüz
Hayrettin Gülbüz - 1 ay Önce

Tabiki Emeklilere Askeriye üzerinden hesaplanıp zam yapılmalıdır 2000 önce Emekli olanlar ek zam verilmişti 2000 den sonra emekli olanlara uygulanmadı uyulanmazsa ikilik yapılmış oluyor.

Hasan Doğan
Hasan Doğan - 1 ay Önce

Emekli olduğumdan beri yıllarca hiç ashari ücret kadar emekli maaşı almadım Yıllarca prim ödedim vergi ödedim Ne yazık ki asgari ücret alacak kadar değerimiz yokmuş Yazıklar olsun

sevim  akdogan
sevim akdogan - 1 ay Önce

49 yaşındayim kanser hastasıyım kiradayim. eşim çalışıyor yetmiyor 1500 TL alıyorum. şu şartlarda nasıl geçim edebiliriz lütfen en az asgari ücret kadar olmasını istiyorum zamin.