Habertürk spikeri Veyis Ateş'ten bomba FETÖ itirafı

Habertürk spikeri Veyis Ateş, FETÖ hayranlığını ifade ettiği geçmiş paylaşımları hakkında “Kandırıldım” dedi.

Habertürk spikeri Veyis Ateş'ten bomba FETÖ itirafı

Geçmişte Fetullah Gülen ve FETÖ ile ilgili olumlu birçok tweeti olan Veyis Ateş, “Kandırıldım” dedi. Ateş, Habertürk’te söylediği, “Terörle arasına mesafe koymayan buraya çıkamaz” sözleri ve geçmişte kendisinin yaptığı paylaşımlar hakkında da konuştu.

Ateş, FETÖ ve Türkçe Olimpiyatları paylaşımları hakkında, “Beni o şeyde en çok etkileyen şey Türkçe Olimpiyatları oldu. Bir kerteriz almamız lazım bu konuda. 1994-95'li yıllarda Bosna katliamı yaşandı. Biz bir grup insan Bosna Dayanışma Grubu olarak oradan gazi getiriyorduk. Benim o gruptaki görevim şuydu; diyelim ki Şişli Etfal'de bir gazi şehit olduysa ben belediyeyi arardım, belediye bir cenaze aracı gönderirdi, ben gider morgdan bu cenazeyi alır en yakın mezarlığa götürürdüm. Biz buraya ismini bilmediğimiz kişiyi defnederken cenaze namazını; cenaze aracının şoförü, imam, birkaç mezarlık görevlisi, ben 4-5 kişi kılardık. Bu cenaze namazını kılarken hep bir gün bir bayramda bu adamı merak edip birisi gelerek başında bir Fatiha okuyacak mı diye kendi kendime hayıflanırdım. Bu hayıflanma beni şuraya getirdi; anasız, babasız, çocuksuz kalınır da vatansız, devletsiz kalmak zor bir şey olsa gerek. 94-95 yıllarından bahsediyorum, bugün 16-17 yaşındaki kızımın adının Hilal olması Türk devletinin önemli sembollerinden birini taşıyor olması açısından benim için önemlidir. Ben bu mahalleyi bilirim. Bu mahallenin içerisinde büyüdüm. Burada öyle bir yapı var ki; Türkçe Olimpiyatları, dünyanın muhtelif yerlerinde okullar... Bütün o zamanki iklimi düşünün bununla gurur duyuyorsun, heyecanlanıyorsun.

Terörle arasına mesafe koymayanlar falan diyorum, bir gün içerisinde bunların organize olup önüme konulması ilginç. "Bunları hâlâ niye silmiyorsun" diye soranlar var, bir utanç olarak duruyor onlar. Bu kadar iyi niyetimizin, gururlanmamızın geldiği yerde sonucu bu'' açıklamasını yaptı.

'Kandırıldığını düşünüyor musun?' sorusuna ''Ben şahsen utanıyorum ve kandırıldım diyorum. Hepimiz kandırıldık” cevabını verdi.

İşte o sözler:

YORUM EKLE
YORUMLAR
TC ATATÜRK'ÜN MİLLETİ
TC ATATÜRK'ÜN MİLLETİ - 12 ay Önce

ENVER BEY ! TC DÜŞMANI FETÖ'CÜ VEYİS'İN PROGRAMLARINA KATILMAYINIZ !
BU ADAMA PİRİM VERDİRMEYİNİZ ! SEYREDİLME ORANLARINI ARTTIRMAYINIZ !

TC DEDEDEN KEMÂLİST: İŞTE GERÇEĞİMİZ ! OKU TÜRK !
TC DEDEDEN KEMÂLİST: İŞTE GERÇEĞİMİZ ! OKU TÜRK ! @TC ATATÜRK'ÜN MİLLETİ - 12 ay Önce

Delikanlıyım diyen bir sürü kalabalık var lâkin hiç birinden bir cacık olmaz. Adamlar ülkeyi parsel parsel satıyor, devletin temellerine asit döküyor, ne askeri, ne savcısı, ne hakimi, ne avukatı, ne sivil toplum kuruluşları çıkıp da yola, AKP sen bunu yapamazsın diyemeyecek kadar korkak ve ruhsuzdurlar. Muhalefet partilerine gelince, her ay milletin vergilerinden aylıklarını alırlar, koyunun yaylaya gitmesi gibi her gün meclisin yolunu tutarlar, sorsanız kardeşim siz meclis de ne iş yaparsınız diye?, cevap şu: bizler önergeciyiz, önergeyi veririz kabul olursa olur olmazsa akşam eve gideriz, ay başı geldi mi yağlı maaşı alır kravatı yeniler millete de vekil havası atarız, bizim işimiz bu. Recep ülkeyi rehine vermiş devletin kasasını boşaltmış, ülkeye milyonlarca ne idüğü belli olmayan Türk düşmanlarını doldurmuş, Türkiye'nin demografik yapısını değiştirip Türk'ü azınlığa, Türk kelâmını her yerden hatta devletten siliyormuş bu bizim muhalefet vekilleri olarak ilgimizin dışında kalıyor..

TC
TC @TC ATATÜRK'ÜN MİLLETİ - 12 ay Önce

ATATÜRK VE TÜRK BAYRAĞINI SEVEN ; ALDANMAZ VE KANDIRILMAZ !

UY KANDİRULDUK YARRAAAM !!!!!!!!
UY KANDİRULDUK YARRAAAM !!!!!!!! - 13 ay Önce

HEM FETÖ'CÜ, HEM RETÖ'CÜ, HEM PKK'Lİ VE ATATÜRK DÜŞMANI = ONDAN HEP TV'DE ZATEN !

TC olarak
TC olarak - 13 ay Önce

yedik aq...

DİN BU ! SESLİ KİTAP :
DİN BU ! SESLİ KİTAP : @TC olarak - 12 ay Önce

https://www.youtube.com/watch?v=RCDCrlo7mxg

Hayrettin cingöz
Hayrettin cingöz - 13 ay Önce

Bu ne ben kaldırıldım. İyi ben kandırılmadım. F tipi örgütün başının devlet yönetimi için ne düşündüğü yazdığı kitapta açıkça ilan edilmiş bir vaka idi. 2010 yılı halk oylamasında bu aymazlar sayesinde örgüt hedefine ulaştı. Daha fazlasını istedi. Siyasi erkle anlaşamayınca bence danışıklı dogusle kalkışma yaptı. Bu aldanan guruh suclu aramaya basladı. Artık tuz koktu.

Hayrettin cingöz
Hayrettin cingöz - 13 ay Önce

Bu ne ben kaldırıldım. İyi ben kandırılmadım. F tipi örgütün başının devlet yönetimi için ne düşündüğü yazdığı kitapta açıkça ilan edilmiş bir vaka idi. 2010 yılı halk oylamasında bu aymazlar sayesinde örgüt hedefine ulaştı. Daha fazlasını istedi. Siyasi erkle anlaşamayınca bence danışıklı dogusle kalkışma yaptı. Bu aldanan guruh suclu aramaya basladı. Artık tuz koktu.

Vatandaş
Vatandaş - 13 ay Önce

kandırıldığın için mı bukadar yandaşsın ,yandaşlığını biliyoruz ama bari Mağsum insanları da etmeyin ....Siz kendi politikanızı güdüyorsunuź aslında hiç yatacak yeriniz yok ve sonra KANDIRILDIK..yok ya bizi neden kandırmadılar kandıramıyorsunuz

Birazcık Zeka
Birazcık Zeka - 13 ay Önce

Kandırılmayanlara dinsiz ve devlet düşmanı diyenler şimdi kandırıldık diyor. Yiyen zeka özürlülere duyurulur.

Yurtdaş
Yurtdaş - 13 ay Önce

FETÖ cuların yeni taktiği! vatanımıza en büyük ihanet yapanlar şimdi günah çıkartıyorlar yazık yatacak yeriniz yok bilin. Kandırıldık demekle kendinizi inandırır siniz TÜRK HALKINI değil