HDP'den Devlet Bahçeli'ye sert yanıt

MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yanıt veren HDP, "Açılmamak üzere kapatman gereken senin kin ve nefret kusan ağzındır" dedi.

HDP'den Devlet Bahçeli'ye sert yanıt

HDP, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugün 'Analar Bacılar Kurultayı'ndaki sözlerine yanıt verdi.

HDP'nin Twitter hesabından paylaşılan yanıtta, "İktidarın küçük ortağı ağzını her açtığında partimize ve ülkenin farklılıklarına hakaret ediyor. HDP olarak diyoruz ki açılmamak üzere kapatman gereken senin kin ve nefret kusan ağzındır" denildi.

MHP lideri Bahçeli, "HDP’nin kapatılması anaların yüreklerine su serpecektir. HDP’nin kapatılması anaların ümitlerini yeşertecek, derin bir nefes aldıracaktır. Dökülmüş şehit kanlarının yerde kalmaması için PKK’nın HDP isimli ayağı kırılmalıdır, kapısına da hiçbir maymuncukla açılmayacak bir kilit asılmalıdır" demişti.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
haydan alev
haydan alev - 2 hafta Önce

ermeni milletvekiili olan parti kin ve nefretten bahsediyor siz 1915 te Türk soykırımına yeltenmediniz mi, şimdi de kürtleri kırıyorsunuz van da tek bir türk bırakmadınız siz kimi kandırıyorsunuz. kin ve nefreti siz kusuyorsunuz, avrupa da arkanızda bize yutturacağınızı mı sanıyorsunuz, neymiş ermeni soykırımı olmadı demek yasakmış demokrasiye bak vay anasını hani çok insan hakkına saygılıydınız olmadı demek yasak hadi ya

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 hafta Önce

etnik bölücülük ,sınıfsal bölücülük ve dini siyasete alet eden partiler demokrasinin gelişmesi önünde ki en büyük engeldir.kimin ne diyeceğine bakılmadan hepsi kapatılmalıdır.

Kolayi var
Kolayi var - 2 hafta Önce

Azrail cenesini kapatsin, aksi takdirde bunaklari durdurmak zor!