Hekimler aşılama programını basından öğrendi

Hekimler, Fahrettin Koca'nın aşı programında sıranın, 60 yaş üzeri yurttaşlara ve kanser, diyaliz gibi hastalıkları olan bazı risk gruplarına geldiğini açıklamasını basından öğrendi. AHEF'ten söz konusu duruma tepki geldi.

Hekimler aşılama programını basından öğrendi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşı programında sıranın, 60 yaş üzeri yurttaşlara ve kanser, diyaliz gibi hastalıkları olan bazı risk gruplarına geldiğini açıkladı.

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre, Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) Başkanı Dr. Özlem Sezen, koronavirüse karşı aşılama sürecinde yeni grup açıldığını yine basından öğrendiklerini belirterek “Yine çok hızlı bir geçiş yaşadık. Şu anda bizde alınan randevu sayısı kadar aşı geliyor. Daha sonraki planlama nasıl olacak bilmiyoruz” dedi.

Sezen, BioNTech aşısıyla ilgili de kendilerine bir bilgilendirme yapılmadığını aktararak “Bize gelen aşılarda bu yok. Gelip gelmeyeceğiyle ilgili bir bilgilendirme de yok. Burada ‘niye ona, şu aşı yapıldı, niye bana, bu yapıldı’ tartışmalarının önüne geçilmesi gerekiyor” çağrısı yaptı.

Sezen, “Yeni grupla ilgili herkes aşı sormaya başladı. Yine bilgilendirme çok az oluyor. Biz önceden bilgilendirme yapılmalı, kamu spotları olmalı demiştik” dedi. 

YORUM EKLE