Hekimlerden 'bu devlet sizi okuttu' sözlerine tepki: Bazı öğrencilere 2 milyonluk burs vermiş olabilirsiniz...

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı konuşmasında doktorlarla ilgili "varsın gitsinler" açıklaması yapmış ve bu sözler tartışmalara neden olmuştu. Sosyal medyada doktorlar Erdoğan'ın açıklamalarına tepki gösterdi.

Hekimlerden 'bu devlet sizi okuttu' sözlerine tepki: Bazı öğrencilere 2 milyonluk burs vermiş olabilirsiniz...

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Külliye’de kadın muhtarlarla bir araya geldi. Erdoğan, burada muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada yurt dışına giden hekimleri hedef alarak“Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam eder buralarda yola devam ederiz” ifadelerini kullandı.

SİZİ BU DEVLET OKUTTU

Erdoğan, "Hatalarımız olabilir. Bu devasa şehir hastanelerini yapanlar kim? Adeta ülkemizde hastanesi olmayan ilimiz, ilçemiz var mı? Bunları takip eden birisiyim. 'Doktorlar az para aldıkları için ayrılıyorlar.' Bu hastaneleri inşa eden biziz. Bu doktorları okutan, yetiştiren bu devlet değil mi? Bu devlet sizi okuttu, yetiştirdi, maliyeti yüksek olan da sağlıktır" dedi.

TTB Başkanı’ndan, doktorlara 'gidiyorlarsa gitsinler' diyen Erdoğan’a yanıt: Değersizleştirildikleri için gidiyorlar

DOKTORLAR SOSYAL MEDYAYI AYAKLANDIRDI

banner112
Erdoğan'ın açıklamaları üstüne sosyal medyada binlerce paylaşım yapıldı. Paylaşım yapan doktorların ise isyan etmesi dikkat çekti. "Bizi bu devlet okutmadı, biz kendimiz okuduk" diyen doktorlar, Erdoğan'a sert tepki gösterdi.

Doktorların yaptığı sitem ve isyan dolu paylaşımlardan bazıları şöyle oldu:

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER