HKP Genel Sekreter Yardımcısı'na hapis cezası

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Avukat Tacettin Çolak, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretten 3 yıl 1 ay 27 gün hapis cezasına çarptırıldı.

HKP Genel Sekreter Yardımcısı'na hapis cezası

Katledilen Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay, Bekçi Şevki ve Bekçi Hasan’ı anma etkinliğinde Av. Tacettin Çolak’ın yapmış olduğu basın açıklamasında, hazırlanan yazılı metni okuduğu halde, bir yerde irticalen “Kaçak Sarayın Reisi” kelimesini kullandığı gerekçesiyle, açıklamayı takip eden polisler tarafından tutulan tutanak uyarınca Menemen Savcılığı tarafından “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan dava açılmıştı.

Ayrıca Tacettin Çolak hakkında sosyal medya hesabından HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut’un gündeme ilişkin kaleme aldığı yazıları paylaşmasında da İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nün ihbarı ile İzmir Cumhuriyet Savcılığı tarafından da dava açılmıştı. 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Tacettin Çolak, ‘Kaçak Sarayın Reisi’ sözünden beraat etti. Ancak HKP liderinin yazılarını paylaştığı için Çolak’a 3 yıl 1 ay 27 gün hapis cezası verildi.

“KUBİLAY’I ANDIĞIMIZ İÇİN BU CEZA VERİLDİ”

Duruşma ardından HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak, Menemen Adliyesi önünde açıklama yaptı. Çolak şu ifadelere yer verdi:

Halkın Kurtuluş Partisi, 2010 referandumundan sonra yargının AKP’nin hukuk bürolarına dönüştürüleceğini iddia etmişti. Bugün aradan 12 yıl geçti, 2022 yılında AKP’nin hukuk büroları bize bir ceza daha verdi. Hoş geldi, sefa geldi. Bugün verilen 3 yıl 1 ay 27 günlük ceza aslında Menemen’de Cumhuriyet’e kasteden, Cumhuriyet’i yıkmaya çalışan Ortaçağcı, gericilere karşı direnen Kubilay’ı andığımız için bize bu ceza verildi. Aslında Kubilay’ı andınız diye dava açamadılar, torunlarına hakaret ettik diye dava açtılar. Ve Kubilay’ı katledenlerin torunlarının memurları bize bu cezayı verdi.

“TÜRK YARGISI BİTMİŞTİR, ADALET BİTMİŞTİR”

Dolayısıyla Türk yargısı bitmiştir, adalet bitmiştir, kanunsuzluklar diz boyu yürümektedir ve bu kanunsuzluklar adliyenin içine kadar gelmiştir. Bu yargıdan bir adalet beklemek, ölü gözünden yaş ummakla eş anlamlıdır. O nedenle yaptığımız paylaşımlar, ülkedeki haksızlıkların, ülkedeki kanunsuzlukların, hırsızlıkların, vurgunların, yağmanın, talanın, yalanın, kamu malı aşırmanın teşhiridir, tespitidir. Bunların hiçbirinde en küçük bir suç yoktur. Bunda suç arayanlar kendisi suç işlemiştir. Biz bundan 14 yıl önce FETÖ yargısı da gördük, Silivri’de FETÖ’nün yargıçlarını da gördük. Onlar da önüne gelene bilet kesiyordu. Yurtsever askerlere, Laik aydınlara bilet kesiyorlardı. Ama şimdi o FETÖ yargısı, yargıçları yargılama yaptıkları Silivri Zindanlarındadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER