Hüsamettin Cindoruk'tan 'kumpas' yanıtı: Cevap vermeye değer mi?

Eski Meclis Başkanı Hüsamettin Cindoruk, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile evinde yaptığı görüşmeyi 'Cindoruk Kumpasın Neresinde?' başlığıyla haberleştiren Diriliş Postası için 'Cevap vermeye değer mi?' yorumunu yaptı.

Hüsamettin Cindoruk'tan 'kumpas' yanıtı: Cevap vermeye değer mi?

İktidara yakın Diriliş Postası gazetesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumartesi günü Eski Meclis Başkanı Hüsamettin Cindoruk’u evinde ziyaretini, “Cindoruk Kumpasın Neresinde?” başlığıyla haberleştirdi. Cindoruk’u ‘sandık dışı siyasetin kurgucusu’ olarak niteleyip, “kamuoyu akıl hocasının rolünü merak ediyor” ifadesini kullandı. 

'DUBAİ MERKEZLİ KUMPA'

Haberde, çete lideri Sedat Peker'in yaptığı açıklamalar ve ziyaretin zamanlamasına dikkat çekilerek Kılıçdaroğlu'nun ülkeyi 'seçim ortamı'na sokmaya çalıştığı belirtildi. 

'CEVAP VERMEYE DEĞER Mİ?'

Demokrat Parti çizgisinin yaşayan en kıdemli siyasetçisi Hüsamettin Cindoruk ile Kılıçdaroğlu’nun görüşmesi baş başa değildi. Cindoruk’a yakın isimlerden Ufuk Söylemez ve CHP heyetindekiler de görüşmedeydi. Fotoğraf kareleri ve hatta video paylaşıldı. 

Cindoruk’a, Diriliş Postası’nın Sedat Peker’in açıklamalarından yola çıkıp görüşmeyi kumpas diye haberleştirdiğini aktardığımızda, “O kişinin (Peker’i kastediyor) ismi bile geçmedi. Dediğiniz gazetenin adını bile duymadım. Cevap vermeye değer mi?” karşılığını verdi.

(halktv)

YORUM EKLE