İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Zafer Bayramı mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Taksim'de düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı töreninin ardından açıklamalarda bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Zafer Bayramı mesajı

İstanbul'daki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Taksim Meydanı'nda bulunan Cumhuriyet Anıtı'nda düzenlenen törenle başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 1. Ordu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Kemal Yeni, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu anıta çelenk koydu. Törene, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı.

İMAMOĞLU: UMARIM ASIRLIK CUMHURİYETİMİZE LAYIK BİR NESİL OLURUZ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, törenin ardından kısa bir açıklama yaptı. İmamoğlu “Bayramımız kutlu olsun, o gün kurtuluş mücadelesi için savaşan ve zaferi kazanan milletimizin yeni çağda başka zaferler kazanması lazım. Bilimle, akılla, kültürle, sanatla. Bu zihniyetle hareket etmemiz lazım. Milletimizin asla bu muharebelerle test edilmediği, yeni zaferlere koştuğu ve coştuğu Cumhuriyetin yüz yılına giderken böylesi bir dönemin başlangıcını umuyorum. Seneye 30 Ağustos Zaferi'nin yüzüncü yılı. Yüzüncü yılları yaşamaya başladık. Ardından malumunuz 1923’ün yüzüncü yılını 2023’te hep beraber yaşayacağız. Umarım asırlık Cumhuriyetimize layık bir nesil oluruz” dedi.

YORUM EKLE