İBB çalışanından Erdoğan ve Soylu hakkında suç duyurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden Ağaç ve Peyzaj AŞ’de çalışan Nuri Başkapan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu. Nuri Başkapan, iki isim hakkında üç kuruşluk tazminat davası da açtı, "Kamuoyu nezdinde çok ağır derecede küçük düşürücü hakaretlerde bulundular" dedi.

İBB çalışanından Erdoğan ve Soylu hakkında suç duyurusu

banner112
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden Ağaç ve Peyzaj AŞ’de çalışan Nuri Başkapan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu. Başkapan dilekçesinde “Asılsız iddialarla beni ve kurumumu suçlayarak kamuoyu nezdinde çok ağır derecede küçük düşürücü hakaretlerde bulunmuşlardır" ifadesini kullandı, iki isim hakkında üç kuruşluk tazminat davası da açtı. 

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan yazısında, "Hani, on binlerce İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çalışanı terörle ilişkilendirilip zan altında bırakıldı ya...  Onların içinden biri bunun sorumlusu olduğunu düşündüğü Recep Tayyip Erdoğan ve Süleyman Soylu için soluğu adliyede aldı.  İBB’nin iştiraklerinden Ağaç ve Peyzaj AŞ’de çalışan Nuri Başkapan dilekçesinde özetle şunları söyledi: 'Asılsız iddialarla beni ve kurumumu suçlayarak kamuoyu nezdinde çok ağır derecede küçük düşürücü hakaretlerde bulunmuşlardır. Tüm bu yaşananlardan kişisel ve kurumsal haklarımın saldırıya uğradığı sabittir. Maruz kaldığımız bu denli asılsız iddia ve iftiralar nedeniyle psikolojik sarsıntı yaşadık.' İBB çalışanı, hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem de İçişleri Bakanı Soylu’nun suç işlediğini öne sürdü ve yargılanmalarını talep etti.  Aynı Nuri Başkapan’ın iki isim hakkında ayrıca üç kuruşluk tazminat davası açtığını da öğrendim.  Evet, yargı sisteminin ilgili başvurulara dair ne yapacağı malum. Ancak her haliyle ilginç bir dosya olarak raflarda ve tabii ki arşivde yerini alacak." ifadesini kullandı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
dark angel
dark angel - 5 ay Önce

helal çok ıyı yapmış bence oarada çalışın herkes suc durusunda bulunması lazım doğrusuda budur bana göre

Dogru bir hamle
Dogru bir hamle - 5 ay Önce

Ne yazikki bu yaratiklarin dokunulmazligi var !!! olamsa dahi karari sarayli neron belirliyor!
Hirsiz, rüsvetci ib. melihe dava acilabiliyormu?

Resime dikkat
Resime dikkat - 5 ay Önce

Hesap soramazsa namert olacak herif, hesap soracagi zatin kuyrugundan ayrilmiyor!

Kerim Fena
Kerim Fena @Resime dikkat - 5 ay Önce

Mert'i Namerdi görecez meraketmeyin, Ağzını poşiyle kapatıp çocuk kovalamaya benzemyor bu işler..

Kerim Fena
Kerim Fena - 5 ay Önce

YARASI OLAN GOCUNUR Bu atasözüdür bilmeniz lazım diyeceğimde sizin atanız heralde bu sözleri söyleyenlerden değiller

SIRADAKİ HABER