İDO, seçim öncesi seferlerini iptal etti , CHP'den sert tepki geldi

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) 23 Haziran İBB Başkanlığı seçimlerinden önce İstanbul’a yapılacak tüm seferleri iptal etti. Seçimde oy kullanmak için İstanbul’a gelecek vatandaşları olumsuz etkileyen bu iptal kararına CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu da sert tepki gösterdi. Kaftancıoğlu, “Seçimden hemen önce İstanbul seferlerinin iptal edilmesi tesadüf değil. Bu iptal kararı, koltuklarından kopmak istemeyen bir avuç insanın sandıktan korktuğunun göstergesidir” dedi.

İDO, seçim öncesi seferlerini iptal etti , CHP'den sert tepki geldi

İDO, internet sayfasından yaptığı açıklamada 21, 22, 23 Haziran tarihlerinde İstanbul’a yapılacak tüm seferlerin iptal edildiği duyurdu. Tarife değişikliği gerekçe gösterilerek alınan iptal kararı İBB Başkanlığı seçimleri için İstanbul’a gelecek vatandaşları da mağdur etti. Seçim günü ve öncesinde İstanbul’a yapılan seferlerin iptal olmasının art niyetli bir karar olduğunu söyleyen CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, İDO’ya çağrıda bulundu. 

Kaftancıoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hiçbir gerekçe göstermeden seçimi iptal edenler şimdi de seçmenler oy kullanmasın diye uğraşıyor. Tespit edebilseler Ekrem İmamoğlu’na oy verecek tüm seçmenleri bırakın İstanbul’dan memleketten sürgün edebilecek kadar gözleri dönmüş durumda. İstanbul’da kurdukları israf düzenini korumak isteyen bir avuç insan, milyonlarca İstanbullunun hakkını gasp etmeye devam ediyor. 

Yaşadıkları çaresizlik öyle büyük ki sandıktan korkuyorlar. Halkın sandıkta gösterdiği iradeye, karara saygı duymadıkları için halkın en temel vatandaşlık hakkını bile kullanmasına tahammül edemez durumdalar. Seçimden hemen önce İstanbul seferlerinin iptal edilmesi tesadüf falan değil. Bu iptal kararı, koltuklarından kopmak istemeyen bir avuç insanın sandıktan korktuğunun göstergesidir. İDO’yu derhal bu hatadan dönmeye davet ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2019, 16:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferda  Şenay
Ferda Şenay - 2 yıl Önce

tarife değişikliğini 23 haziran seçimlerine denk getirmek kumpasa devam demektir. 24 haziran sabahı türkiye yeni bir başlangıçla herşey çok güzel olacak