İktidar yanlısı gazetenin hedef aldığı Konyalı esnaf belge yayınladı

Hükümete yakın Sabah gazetesinin "Esnafım diyen troller CHP üyeleri çıktı" başlığı ile hedef aldığı Mehmet Emin Altunses, esnaf belgelerini paylaşarak Sabah'a yanıt verdi.

İktidar yanlısı gazetenin hedef aldığı Konyalı esnaf belge yayınladı

Konya'da restoran ve kafe işletmecileri dükkanlarının açılması için eylem yaptı. Basın açıklamasını okuyan Mehmet Emin Altunses'in eylemin ardından yandaş Sabah gazetesi tarafından "Esnafım diyen troller CHP üyeleri çıktı" denilerek hedef alındı.

CHP'li esnaf Mehmet Emin Altunses'e destek Konyalı esnaflardan geldi. Altunses ise sosyal medya hesabından esnaf odası kayıt belgesini paylaştı.

Konya'da önceki gün esnaf koronavirüs önlemleri nedeniyle dükkanlarının kapalı olmasına tepki gösterdi. Şehit Yunus Mermer Parkı'nda basın açıklaması yapan grup adına konuşan Mehmet Emin Altunses ise "Bugüne kadar sessiz kalmamızın tek nedeni milletimizin sağlığı, devletimizin düzeniyken bu kongreler neden yapıldı?" demişti.

SOSYAL MEDYADAN ODA KAYIT BELGESİNİ PAYLAŞTI

Altunses, iktidara yakın haber sitelerinde CHP üyesi olması nedeniyle "Konya'da esnaf gibi eylem yapan troller CHP üyeleri çıktı!" başlıklı yazılarla hedef gösterildiğini söyledi.

Altunses Konya Lokantacılar Esnaf Odası'nın verdiği kayıt belgesini "Pudra şekerli küt böreği satmıyoruz diye beni esnaftan saymamışlar" notu ile paylaşırken, eylemi yapan grup bir açıklama yayımlayarak Altunses'e destek verdi.

Konyalı esnaf tarafından yapılan açıklama şöyle:

"YANDAŞ MEDYAYA ACIYOR, ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK ÜZÜLÜYORUZ!

26 Mart Cuma günü Konya/Meram’da bir grup esnaf arkadaşımız ile bir araya gelerek kapalı olan işletmelerimizin durumunu dile getirmeye çalıştık. Tek derdimiz olan gelecek kaygımızı haykırdık. Doğru bildiğimizi söyledik, öneri ve isteklerimizi dile getirdik.

Pazar sabahına uyandığımızda ise ülkenin gerçek gündeminden bir haber olan, birilerine yaranabilme pahasına gerçeği saptıran, her geçen gün açlığa yaklaşan esnaf ve personelinin halini ahvalini görmezden gelebilen ve en önemlisi ekonomi uçurumun eşiğindeyken bile cebini bu gibi saptırmalarla doldurabilen, keyfi yerinde olan yandaş medya mensuplarının ve patronlarının aslolanı nasıl saptırdığını, esnafın ve işçinin gerçeğiyle yüzleşmek yerine konuyu sapkınca bir siyaset malzemesi haline getirdiğini gördük.

Acırız, yine de kafi gelmez!

Bir araya geldiğimiz grup adına açıklamayı yapan Mehmet Emin Altunses’in siyasi düşünceleri ve faaliyetleri bir kenara, tıpkı o da hepimiz gibi 1 yıldır mağdur olan, mücadele eden esnaf komşumuz ve bir arkadaşımız iken gelecek kaygımız üzerinden siyaset yapma ve yaranma gayretleri; bizi, işletmelerimizin, evimizin geleceğinden ziyade ülkemizin geleceğini oturup düşünmeye sevk etmiştir.

Tekrar belirtmekte fayda var: orada esnaf vardı, işini kaybeden çalışanlar vardı ve bu kötü gidişin farkında olan, bizleri hiç yalnız bırakmayan işletmelerimizin değerli misafirleri vardı. Herkese ayrı ayrı teşekkür ederken, bugün yaşadığımız hadiseyi ve içerisine düştüğümüz durumu Konya esnafına reva gören anlayışı kınıyoruz.

Son olarak; adalet istiyoruz! Hak bekliyoruz, vicdan bekliyoruz! Yangının ortasına atılmayı reddediyoruz!

Saygılarımızla…

KONYA ESNAFI"

YORUM EKLE
YORUMLAR
Götçek medyası
Götçek medyası - 1 ay Önce

ile yarış halinde

SIRADAKİ HABER