İktidarın 'Sedat Peker’ sınavı: İddianameden AKP için yaptığı mitingler çıktı!

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker’in dosyasın AKP için düzenlediği mitingler de yer aldı.

İktidarın 'Sedat Peker’ sınavı: İddianameden AKP için yaptığı mitingler çıktı!

Ağırlaştırılmış müebbet ve 392 yıla kadar hapis cezası istenen Sedat Peker’in Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamesinde AKP mitingleri çıktı.

İddianamede Sedat Peker'in AKP’ye destek vermek için yaptığı mitinglerle "Kendisini meşru ve sempatik gösterip milliyetçi vatandaşların desteğini almaya çalıştığı" ifade edildi.

Savcılık bu mitinglerin amacını şöyle anlattı:

"Lüks yaşamı, etrafındaki koruma sayısının fazlalığı, birçok ilde konuşma ve açıklamalar ile kendisini her zaman gündemde tutmaya ve çevresindeki insanların sempatisini kazanmaya çalıştığı, özellikle milliyetçi kimliği ön plana çıkarmaya özen göstererek kendisini meşru ve sempatik gösterip milliyetçi vatandaşların desteğini almaya çalıştığı ve özellikle de bu kapsamda genç kesimi elinde tutmaya yönelik çabalar sarf etti."

"DEVLET VE HALK NEZDİNDE SEMPATİ OLUŞTURMA"

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, iddianamede Peker'in silahlı tehdit, adam kaçırma ve örgüt kapsamında korku-baskı oluşturarak kişi veya firmaların mal varlığına çökmek suretiyle büyük meblağlar kazandığını ifade etti. Bu kazançların bir kısmının halk nezdinde sempati uyandıracak alanlarda harcadığı vurgulanan iddianamede "Gerek devlet kurumlarında çalışanlar ve gerekse halk nezdinde sempati oluşturmaya başladığı." vurgusu yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER