İlber Ortaylı'nın 'yeni nesil' yorumu dikkat çekti

Prof. İlber Ortaylı, "Gençlik okuyor ve her şeyi dinliyor. Bu nesil Anadolu’daki bir evvelki nesilden daha farklı" ifadelerini kullandı...

İlber Ortaylı'nın 'yeni nesil' yorumu dikkat çekti

banner112
Tarihçi - yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, "Günümüzde siyaset genç kitlenin çok gerisinde" değerlendirmesini yaptı. 

Ortaylı yazısında, "Denizli, etrafındaki şehirleri değiştirmiyor. Endüstri zengini şehirler etrafı yutar, onlar direniyor ve Denizli sanayisi de direniyor. Kitap fuarı ilginç bir biçimde çok ilgi çekiyordu. Gençlik okuyor ve her şeyi dinliyor. Bu nesil Anadolu’daki bir evvelki nesilden daha farklı, söylemek lazım. Kuşaklar arası çatışmaya ister istemez hepimiz katılıyoruz ama biraz objektif olarak değerlendirirsek Türkiye gençliği bir arayış ve öğrenme isteği içinde. Günümüzde siyaset bu genç kitlenin çok gerisinde. Drama da orada devam ediyor. Seçkinlerin Türk siyasetinde yeri yoktu. Şimdi ise daha feci tarafı onların siyasete ilgilerinin de kaybolmaya başlaması" ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erhan Dadaş
Erhan Dadaş - 8 ay Önce

İlber Ortaylı Türkiye'nin hem sol hem sağ ve diğer görüşlerin hiç karşı koymadığı ve düşüncelerini anasız fakatsız dinlettiği öğrettiği bir entellüktüel bilim insanıdır. Bir Ülke'yi vatandaşların kalitesi değil entellektüelleri kalitesi belirler ve bu belirliyiciler uluslararası boyutta kabul görür. Malesef Türkiye'de sadece bir tane olan Ortaylı'nın daha çok Ortaylı olması dileğiyle.

SIRADAKİ HABER