İletişim Başkanlığı'ndan skandal '18 Mart Çanakkale Zaferi' klibi...

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın hazırladığı '18 Mart Çanakkale Zaferi' klibinde Anafartalar kahramanı Mustafa Kemal Atatürk yer almadı. Hazırlanan video sosyal medyada tepki çekti. Videoda, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün reklamının yer alması da dikkat çekti.

İletişim Başkanlığı'ndan skandal '18 Mart Çanakkale Zaferi' klibi...

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi ile ilgili hazırladığı klipte Anafartalar kahramanı Mustafa Kemal Atatürk yer almadı. 

İletişim Başkanlığı, Zafer'in 106'ncı yılında "Çanakkale Geçilmez" başlığını taşıyan klipte, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün reklamı yapıldı. 

Videoda torununa Çanakkale Zaferi'ni anlatan dedenin sözleri bittikten sonra kadraj 1915 Çanakkale Köprüsü'ne çeviriliyor ve birkaç saniyeliğine yapımı süren köprü gösteriliyor.

Klibi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Twitter hesabından, "Geçilmedi, geçilmeyecek... #ÇanakkaleGeçilmez" diyerek paylaştı. Video sosyal medyada tepki çekti.

İşte o klip:

ATATÜRK ÇANAKKALE'DE NE DEMİŞTİ?

Tarih, 25 Nisan 1915'ti. O tarihte "Yarbay" rütbesinde olan Mustafa Kemal, askerlere şu tarihi emri verdi: “Size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler ve kumandanlar kaim olabilir.” 2

5 Nisan 1915'te başlayan Çanakkale Kara Savaşları 7-8 ay devam etti. Atatürk ve komutasındaki Mehmetçik, Arıburnu, 1. Anafartalar, Conkbayırı ve 2. Anafartalar'da zafer üstüne zafer kazandı. Deniz zaferini, kara zaferiyle taçlandırdı.

Atatürk'ün üstün askeri zekası düşman güçlerin komutanları tarafından bile takdir edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2021, 13:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
İhanetin bir sürü çeşidi var
İhanetin bir sürü çeşidi var - 2 ay Önce

Ama hepsinin,günün birinde bedeli var

Fağrettin'den
Fağrettin'den - 2 ay Önce

ne bekleniyordu ki?

SIRADAKİ HABER