İmam Hatip'te erkek çocuğa cinsel istismarda bulunan Kuran hocasına 'iyi hal' indirimi

İstanbul Fatih Atatürk İmam Hatip İlköğretim Okulu’nda ücretli öğretmenlik ve Kuran kursu hocalığı yapan Seyfettin Tekin, öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 28 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Tekin'in cezasında  iyi hali indirimi uygulandı.

İmam Hatip'te erkek çocuğa cinsel istismarda bulunan Kuran hocasına 'iyi hal' indirimi

Evrensel'den Eylem Nazlıer'in haberine göre, B.A’nın ailesinden 3 yıl boyunca gizlediği cinsel istismar, 2017 yılında makat bölgesinde kanama şikayetiyle Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ne götürülmesiyle anlaşıldı. Muayene sonucunda B.A’nın cinsel istismara maruz kaldığı ortaya çıktı. Annesinin suç duyurusunda bulunması üzerine B.A. Fatih Çocuk Büro Amirliği’nde yaşadıklarını anlattı. 2015 yılında 8. sınıftayken Kur’an Kursu hocası Seyfettin Tekin tarafından cinsel istismara uğradığını açıklayan B.A, hocanın kendisi ile çok ilgilendiğini, kıyafet, ayakkabı aldığını, her bayram kendisini hamama götürdüğünü bundan ilk başlarda şüphelenmediğini aktardı. B.A, bir gün okuldan çıktıktan sonra kursa gittiğini ve çok uykusunun geldiğini belirterek Tekin’in kendisine uyku ilacı gibi bir şey verdiğinden şüphelendiğini dile getirdi. B.A, şüpheliye uyumak istediğini söylediğinde şüphelinin ‘gel benim odamda uyu’ dediğini, uyuyup uyandıktan, Tekin’i yanında pantolonu giyerken gördüğünü, kendisinin ise pantolonsuz olduğunu ve makatın çok acıdığını ve ıslak olduğunu fark ettiğini anlattı. Olay yerinden hemen uzaklaşıp evine gittiğini daha sonra sanığın kendisini her gördüğünde özel bölgelerine dokunduğunu aktardı.

İTİRAF ETTİ

Cinsel istismarın çocuğun beyanıyla ortaya çıkmasının ardından aynı gün, Fatih Çocuk Büro Amirliği’ne çağrılan Seyfettin Tekin ise cinsel istismarı itiraf etti. Tekin, B.A’nın 3 sene önce İstanbul Fatih’te bulunan Atatürk İmam Hatip Kuran kursu derslerine girdiğini belirtti. B.A.’ya maddi yardımda bulunduğunu da beyan etti. Seyfettin Tekin, ifadesinde mağdur ile cinsel ilişkiye girmediğini ancak cinsel davranışlarda bulunduğunu ve pişman olduğunu söyledi.

MAHKEMEDEN İSTİSMARA İYİ HAL İNDİRİMİ

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında ise daha önceki ifadesini reddeden sanığa, çocuğun nitelikli cinsel istismarından 30 yıl hapis cezası verildi. Sanık hakkında iyi hal indirimi uygulayan mahkeme heyeti cezayı 25 yıla indirdi. Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan verilen 3 yıl 9 ay hapis cezası da yine indirimle 3 yıl 1 ay 15 güne çevrildi.

Dava süresince tutuksuz yargılanan sanık, karardan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İHD'DEN AÇIKLAMA

İHD İstanbul Çocuk Hakları Komisyonu Twitter hesabından şu açıklama yapıldı:

Bugün, Çağlayan Adliyesi 9.Ağır ceza mahkemesinde görülen ve İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi olarak takip ettiğimiz B.A davasında, istismarcı sanık cami hocası 28 yıl ceza aldı ve mahkemede tutuklandı. 

BU ÇOCUKLAR KİMLERE EMANET EDİLİYOR

Gazeteci Burcu Karakaş "Dindar nesil yetiştirme gayesiyle başlatılan “Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kuran Olsun” projeleri yürüten devlet, aşağıdaki formları hazırlamak dışında (!) çocuk Kuran kurslarını ne kadar denetliyor? Bu çocuklar kimlere emanet ediliyor?" diyerek şu belgeyi paylaştı:

Karakaş açıklamalarını şöyle sürdürdü:

Kuran kursu hocası hapis cezası alarak cezaevine gönderildi, peki ya kurs yöneticileri? Kursları denetlemeyenler? Din eğitimi altında çocuk istismarına göz yumanlar? Çocukların çıkaramadığı ses olmak zorundayız.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 11:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
m
m - 2 yıl Önce

bu kişilerin ailesindeki erkeklerin bu kişiyi sevindirmeleri şart olmuş,götüne rakı şisesi sokup karnına sopa atıp şiseyi içeride kırana kadar dövmek farz olmuş

..................................................
.................................................. @m - 2 yıl Önce

ALLAH BUNLARA OY VERENLERİN BELÂSINI VERSİN !!!!!!!
https://www.youtube.com/watch?v=spTVQ4kuiL0

CAN ATAKLI !!!!!!!!!!!!!!!
CAN ATAKLI !!!!!!!!!!!!!!! - 2 yıl Önce

https://www.youtube.com/watch?v=wjhJACxtEo8

Leylakcin
Leylakcin - 2 yıl Önce

Pardon bu Ülkenin devleti nerde

Sevgi Er
Sevgi Er - 2 yıl Önce

Ana babalara sesleniyorum dinimizi evde çocuklarınıza siz öğretin bu sapıklara çocuk üç göndermeyin hala bu olanlardan hit ders çıkarmıyorsanız bunları görmezden geliyorsanız o zaman size müstehak bizide bir gün çıldırma noktasına getirirsiniz

Agop kaşaryan
Agop kaşaryan - 2 yıl Önce

Keraneler parasız olsa...devlet hayat kadinlarina maaş bağlasa.ve tum sexs ihtiyacinı 18 yaş itibari ile bekarlar bu yolla giderse bunlar olmaz...hatta hayat oğlanları kerhanesi bile olsa ne iyi olur...bence.sexsi ders olarak okutmak ve halka yardimci olmak devletin işidir......

vatandaş
vatandaş - 2 yıl Önce

bu götü sikli hocanın sikini kesip ağzına vereceksin ki aklı başına gelsin

Melahat Karagül
Melahat Karagül - 2 yıl Önce

Neden Keraneler olsun o kadınlar işsizlikten ve çaresizlikten o yoldalar Manukyan kendi mezhebinden gelenleri almıyormuş yazık değilmi bu düşüncede yanlış içinde sapıklık yaşayanlar tedavi görsünler nefsine sahip çıksınlar

Cahitsağir.
Cahitsağir. - 2 yıl Önce

Anne Babalar hepsuç sizlerde çocuklarınizı elinizle bu sapıklara teslim ediyorsunuz.Cocuklarinizi Kurankurslarına Vakıflara Derneklere Tarikat yurtlarına gondermeyin.Bu kaçincı Veliler akıllanıp ibret almıyorlar..