İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın sözlerine jet yanıt

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, yaptığı açıklamada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı. İmamoğlu sosyal medya hesabından Erdoğan'a yanıt verdi.

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın sözlerine jet yanıt

Suudi Arabistan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan ve İBB kadrosunda değil Uluslararası İşbirlikleri kapsamındaki projede çalışan ismin 6 yıl önceki silahlı fotoğrafları gerekçe gösterilerek tutuklanması üzerine de konuştu. Erdoğan, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bunun hesabını vermesi lazım" dedi.

İmamoğlu, sosyal medya hesabından Erdoğan'a jet bir yanıt verdi. İmamoğlu, "Erdoğan terörist yakalama işini de bize havale etmiş, İBB'ye güveni için kendisine teşekkürler" dedi.

İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle oldu:

banner112
Cumhurbaşkanı’nın İBB’ye yönelik suçlamalarını dinledim. Belli ki yapamadıkları metroları yapmak, altyapı yatırımlarını tamamlamak yetmemiş. Cumhurbaşkanı, hükümetinin sorumluluğundaki “terörist yakalama” işini de bize havale etmiş. İBB’ye güveni için kendisine teşekkürler.

Sayın Cumhurbaşkanı; Terör örgütü üyesi, şüphelisi vb suçluları yakalama görevi devletin kolluk güçlerinindir, İBB’nin değil. İBB işe alımlarda tüm yasal uygulamaları gerçekleştiriyor.

Önce “terörist” yakalamak için neden 8 gün beklenip, şov yaparak yakalama yapıldığının izahını isteyin. Ardından da tıpkı MOBESE servisi gibi bu görüntülerin de Emniyet’ten yandaş gazetecilere nasıl servis edildiğini sorgulayın.

Maşallah yani baksanıza İstanbul emniyeti, haber ajanslarına rakip olmuş. Yargının asıl işi günü geldiğinde bu konular olacaktır. Allahım mübarek Ramazan ayında bizleri iftiralardan ve iftarıcılardan koru.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2022, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER