İpek Er ile ilgili açıklamaya katılmak gözaltı gerekçesi sayıldı

Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında sabah saatlerinde Hakkari ve Şemdinli’de ev baskınlarında 4 kadın siyasetçi gözaltına alındı, 19 kişi de ifadeye çağrıldı.

İpek Er ile ilgili açıklamaya katılmak gözaltı gerekçesi sayıldı

Sabah saatlerinde evlerinden gözaltına alınan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez İlçe Eşbaşkanı Sinem Seven, HDP Hakkari Kadın Meclisi Sözcüsü Zeynep Kaya ve HDP Şemdinli İlçe Eşbaşkanı Sozdar Atilla ve HDP Hakkari önceki dönem İl Eşbaşkanı Sipan Turan ile avukatlarının 24 saat görüşmesi engellenirken, gözaltı gerekçesi belli oldu.

banner112
İfadeye çağrılan 19 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, katıldıkları eylem ve etkinliklerin sorulduğu öğrenildi. 19 kişiye, Batman’da uzman çavuş Musa Orhan tarafından tecavüze uğradığı iddia edilen ve ardından intihara sürüklenen İpek Er ve erkek şiddetine ilişkin 8 Aralık tarihinde Hakkari İl Örgütü binası önünde yapılan eyleme neden katıldıkları soruldu.

İfadeleri alınan siyasetçilere, “Çocuğa cinsel istismar” başlıklı broşürlerin “kim ve kimler” tarafından gönderildiği sorusu yöneltildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇAĞDAŞ ULUS 'U GERİ İSTİYORUZ !!!!!!
ÇAĞDAŞ ULUS 'U GERİ İSTİYORUZ !!!!!! - 6 ay Önce

ÇAĞDAŞ ULUS 'U GERİ İSTİYORUZ !!!!!!