İstanbul'a Mart ayında gelen turist sayısını açıkladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'a Mart ayında gelen turist sayısını açıkladı. Buna göre, 2021 yılı Mart ayında gelen yabancı turist sayısı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 45.85 artarak 545.608'e ulaştı.

İstanbul'a Mart ayında gelen turist sayısını açıkladı

İstanbul Valiliği, bu yıl Mart ayında İstanbul'a gelen turistelere yönelik açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre Yerlikaya, turizm sektörünün temsilcileri ile bir araya geldiği toplantıda, İstanbul'un turizmine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

YABANCI TURİST SAYISINDA ARTIŞ BEKLENİYOR

Ali Yerlikaya, toplantıda yaptığı değerlendirmede, dünyanın en büyük 14. metropolü olan İstanbul'un büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu belirterek, İstanbul'un hem tarihi hem kültürel anlamda dünyanın en büyük turizm merkezlerinin başında geldiğini, son istatistiki verilerin de şehre gelen yabancı turist sayısının geçen yıla oranla artacağına işaret ettiğini kaydetti.

"YÜZDE 45,85 ARTIŞ"

İstanbul'un Mart 2021 verilerini de paylaşan Yerlikaya, "2021 yılı Mart ayında İstanbul'a gelen yabancı turist sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 45,85 artarak 545 bin 608'e ulaştı. İstanbul'a en çok gelen yabancı turistlerde ise Rusya 87 bin 485, İran 56 bin 108, Almanya 42 bin 494 turistle ilk üçte yer aldı" bilgisini verdi.

Toplantı, Yerlikaya'nın turizm sektörünün temsilcileri ile istişarelerinin ardından sona erdi.

"TURİZMDE ÖZLEDİĞİMİZ GÜNLERE DÖNECEĞİZ"

Vali Yerlikaya, istatistikleri Twitter hesabından da paylaşarak, "Turizmde inşallah özlediğimiz o güzel günlere döneceğiz" ifadesini kullandı. 

YORUM EKLE