İstanbul Havalimanı da parsel parsel...

Bilal Erdoğan'ın ortağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatının kızının ardından Cengiz Holding'in sahibi Mehmet Cengiz'in kızı da İstanbul Havalimanı'nda dükkan açtı. MVNCH isimli restoranın üç ortağı bulunuyor. Şirkette, Zeynep Cengiz Şekeralp, Dilek Cengiz ve Uğur Cengiz eşit hisselere sahip. MVNCH Yeme İçme Hizmetleri Anonim Şirketi çatısı altında hizmet veren restoranın sermayesi ise 50 bin TL olarak belirlendi.

İstanbul Havalimanı da parsel parsel...

Bilal Erdoğan'ın ortağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatının kızının ardından Cengiz Holding'in sahibi Mehmet Cengiz'in kızı da İstanbul Havalimanı'nda dükkan açtı.

İşadamı Mehmet Cengiz'in kızı Zeynep Cengiz, İstanbul Havalimanı'nda restoran açtı. MVNCH isimli restoranın üç ortağı bulunuyor. Zeynep Cengiz Şekeralp, Dilek Cengiz ve Uğur Cengiz eşit hisselere sahip. MVNCH Yeme İçme Hizmetleri Anonim Şirketi çatısı altında hizmet veren restoranın sermayesi ise 50 bin TL olarak belirlendi. Şirketin adresi ise Mehmet Cengiz sahibi olduğu Cengiz Holding'in şirket adresi ile aynı. Her iki şirket de İstanbul'da Altunizade'de bulunan Kısıklı Caddesi Numara 37'de faaliyet gösteriyor.

ŞİRKET ADINDA "CENGİZ HOLDİNG" KISALTMASI

25 Eylül 2018'de açılan şirketin ismi İngilizce 'iştahla ses çıkarak yemek yemek' anlamını taşıyan 'munch' kelimesinin 'u' harfi yerine 'v' harfi kullanılarak oluşturulmuş. Öte yandan kelimenin son iki harfi de "Cengiz Holding"in kısaltması olarak dikkat çekiyor.

ECZANE, ERDOĞAN'IN AVUKATININ KIZINDA

İstanbul Havalimanı'nın açılışının ardından bina içerisinde eczane açıldı. Eczanenin sahibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Abdullah Demirhan'ın kızı Melike Sultan Demirhan'a ait. Demirhan'ın kızı Melike Sultan Demirhan 28 Ekim 2018'de şirketini kurduğu şirketle havalimanında ticari faaliyetlerine devam ediyor. 

ERDOĞAN'IN ORTAĞI DA RESTORAN AÇTI

İstanbul Havalimanı'nda başka bir restoranın sahibinin ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın ortağı Ali Bahadır Yeşil ve Mustafa Esenkal olduğu ortaya çıkmıştı. Yeşil ve Esenkal, Bilal Erdoğan ile Doruk Izgara isimli şirkette ortaklardı. Akıncı Restoran isimli şirket ise Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nin 24 Eylül 2018 tarihli nüshasına göre 18 Eylül 2018 tarihinde kurulmuş görünüyor. Şirketin merkezi 11 Ocak 2019’da Arnavutköy’e havalimanı terminal binasına taşındı.

YORUM EKLE