İstanbul kara teslim... İşte tüm yasaklar

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Esenler, Harem ve tüm cep otogarlardaki çıkışların durdurulduğunu açıkladı.

İstanbul kara teslim... İşte tüm yasaklar

Megakent İstanbul, kar yağışının etkisi altına girdi. Avruğa Yakası'nda kar ve tipi sürerken bu akşam yağışın etkisini artırması bekleniyor.

İstanbul'da hava koşullarının etkisi sürerken yetkili kurumlar art arda tedbirleri açıkladı.

OTOGARLARDA SEFERLER DURDURULDU 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Esenler, Harem ve tüm cep otogarlardaki çıkışlar; yarın 08.00’e kadar durdurulmuştur" kararını duyurdu. Tipi şeklinde yağan kar saat 16:30 itibariyle İstanbul'un Avrupa yakasında yeniden etkili olmaya başladı.

KARAYOLLARI: İSTANBUL YÖNÜNE ULAŞIM DURDURULDU

Valilik ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamalara göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul yönüne Trakya'dan ve Anadolu tarafından ulaşımın durdurulduğu duyuruldu.

Karayolları Genel Müdürlüğü, “Anadolu tarafından İstanbul yönüne ulaşım, Sakarya’dan (İzmit ve İstanbul istikametine) itibaren tüm araçlar için durdurulmuştur. Kocaeli’nden ise yalnız ağır taşıt trafiği (İstanbul yönündeki TIR trafiği) durdurulmuştur. Yalova’dan İstanbul ve İzmir istikametindeki ulaşım tüm araçlar için durdurulmuştur” açıklamasını yaptı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Trakya istikametinden İstanbul'a araç girişlerinin durdurulduğunu açıkladı

AVM’LER 19.30’DA KAPATILACAK

Vali Ali Yerlikaya kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle AVM'lerin de bu akşam 19.30’da kapatılacağını duyurdu.

"YASAĞA RAĞMEN MOTOKURYE ÇALIŞTIRAN İŞ YERLERİNİ BİLDİRİN"

Vali Ali Yerlikaya, motokuryelerin çalışmasıyla ilgili yaptığı diğer paylaşımda, şunları kaydetti:

"Kıymetli İstanbullular. Az sayıdaki işletme sadece motokuryelerin değil hemşehrilerimizin de canını hiçe sayıyor. Yasağa rağmen motokurye çalıştıran iş yerlerini lütfen 112 Acil Çağrı Merkezine bildirin. Gereken cezai işlemleri uygulayalım. Önce sağlık, önce güven."

İstanbul'daki yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bir sonraki duyuruya kadar motokuryelik yapılması ile motosiklet ve elektrikli scooter kullanımı yasaklanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER