İşte Erdoğan'ı kara kara düşündüren Z Kuşağı... İşte liseli gencin isyanı

AKP'nin ve Erdoğan'ın oyu günden güne eriyor. Seçimin kaderini belirleyecek denilen Z Kuşağı Erdoğan ve iktidara tepkili. Liseli bir gencin sokak röportajında söyledikleri ise bunların ispatı gibi.  Genç, "Allah kitap rızası için bizi görün, şu iktidara oy vermeyin" çağrısında bulundu.

İşte Erdoğan'ı kara kara düşündüren Z Kuşağı... İşte liseli gencin isyanı

15 yaşındaki gencin sokak röportajı sosyal medyada gündem oldu. “Erken seçim olsa oyunuzu kimden yana kullanırdınız” sorusuna “Millet İttifakı” diye yanıt veren genç, yaşadıkları geçim sıkıntısına dikkat çekti, “4 kişi 3 bin liraya geçinmeye çalışıyoruz” dedi.

Yurttaş TV’nin sorusunu yanıtlayan genç, Millet İttifakı’na oy verme gerekçesini ise “Şu an iktidarın siyasal islam düşünceleri, kara para aklama olayları, örtülü ödenekten milyonlar çalmaları yüzünden” diye açıkladı.

“Ben bu ülkede sokakta doğru düzgün yürüyemiyorsam, bunun sorumlusu şu an ki iktidardır” diyen genç şöyle devam etti:

“Ay sonunu düşünüyorsam ailem yüzünden, doğru düzgün et yiyemiyorsam, defterimi haftalık harçlığımı yemeden almaya çalışıyorsam bunu sorumlusu bu iktidardır. Ben arkadaşlarımla hafta sonu çıkıp bir kahve içemiyorsam, Dolmabahçe’ye giriş 10 lira, benim cebimde para yok diye giremedim geçen gün. Aylık abonman yaptırıyor arkadaşlarım sırf yol parasını harçlık yapmak için.”

Annesine 1.5 sene boyunca iş aradığını söyleyen genç, “Arkadaşlarımdan gazete toplayıp iş ilanı bakıyordum. Annem 37 yaşında 2 evladı var. Anneannemle yaşıyor. Anneannemin eline bakmaktan ben sıkıldım. Üniversite okuyacağım ileride. Teknik bölümdeyim şu an. Makine mühendisliği okusam 3 bin 700 lira gibi komik bir rakama iş veriyorlar sana. Okusam da bir şey olmayacağım, okumaya gerek yok diye düşünüyorum artık” diye konuştu.

Arkadaşının 3 ay boyunca kafede çalıştığını söyleyen genç, “Sırf okul harçlığını çıkarsın diye çalıştı. Benim üzerimdeki formanın yedeği yok. Bir haftadır bunu giyiyorum” dedi.

Genç, “Allah kitap rızası için bizi görün, şu iktidara oy vermeyin” diyerek tepkisini gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2021, 13:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
kuru odunun yanida yas da yanar
kuru odunun yanida yas da yanar - 3 hafta Önce

bu akplilerin elinden tuz yalayanlari mikseler yine sarayliya oy verirler!