İYİ Parti'li Başkan: Bizi PKK'yla eşleştirenlerin belediyemizde yeri yok

İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş: "Hepiniz buradasınız, net söyleyeyim. Bizi PKK ile eşleştirenlerin bu belediyede çalışma haklarının olmadığına inanıyorum."

İYİ Parti'li Başkan: Bizi PKK'yla eşleştirenlerin belediyemizde yeri yok

İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, kamuoyuna yanlış yansıyan şeylerin olduğunu belirterek “Hepiniz buradasınız, net söyleyeyim. Bizi PKK ile eşleştirenlerin bu belediyede çalışma haklarının olmadığına inanıyorum” dedi.

Samsun İlkadım Belediyesi meclis toplantısında, AKP Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar’ın bir kısım belediye personelinin siyasi gerekçelerle işlerine son verileceğine dair beyanların doğru olup olmadığını sordu.

Cumhuriyet'ten Cemil Ciğerim'in haberine göre, İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, kamuoyuna yanlış yansıyan şeylerin olduğunu belirterek “Hepiniz buradasınız, net söyleyeyim. Bizi PKK ile eşleştirenlerin bu belediyede çalışma haklarının olmadığına inanıyorum” dedi.

Demirtaş, “Bizi PKK’lı yerine koyan hatta bunu da paylaşan ‘Ver oyu Necattin Demirtaş’a gitsin Selahattin Demirtaş’a’ diyecek kadar aşağılaşan insanların bu belediyede bizim dönemimizde çalışma hakları olmadığına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE