İYİ Parti Lideri Meral Akşener'den bildiri tepkisi: Demokrasinin yanındayız

103 emekli amiralin yayımladığı bildirinin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir basın açıklaması gerçekleştiriyor.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener'den bildiri tepkisi: Demokrasinin yanındayız

103 emekli amiralin, son dönemde gündeme gelen 'tekkedeki amiral', 'Montrö'nün tartışmaya açılması' konularında yayınladığı bildiriye yönelik açıklamalar gelmeye devam ediyor. 

103 emekli amiralin yayımladığı bildirinin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir basın açıklaması gerçekleştiriyor.

İYİ Parti lideri Akşener’in açıklamaları şu şekilde:

Bugün bu toplantıyı, gece yarısı 104 emekli amiralin bildiri yayınlaması üzerine yapıyoruz. Partimizin ve benim görüşlerimi paylaşmak üzere bir araya geldik.

İktidar partisi ve mensupları bu bildirinin üzerine tepiniyor. Şimdi benim bildiğim 60 ihtilalinde dört yaşındaydım ama hatırlamıyorum ama diğer bütün muhtıraları, 28 Şubat’ın içerisinde kalarak yaşamış biri olarak. Bu tür gece yarısı emekli de olsa silahlı bürokrasi mensubu kişilerin yaptığı açıklamalar, genellikle Türkiye’de demokrasinin kesintisine uğrayan muhtıraları akıllara getirir. Dolayısıyla iktidar partisinin üzerinde tepinme fırsatı doğmuştur. Partimiz vesayet ve diğer odakların karşısındadır. Ancak bugüne kadar genellikle silahlı bürokratlar, iktidarın karşısında muhalefet için de yapılmıştır. Türkiye’de bugün muhalefet, özellikle İYİ Parti son derece millet odaklı, suni gündemlerden uzak, kutuplaşmanın dışında bir muhalefet sistemi getirmiştir.

31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti’nin önderliğinde, alınamaz denilen, mümkün değil olamaz denilen birçok şehir, demokrasi ve sandık yoluyla alınmıştır.

Sabah bir uyandık emekli amirallerin canı sıkılmış, bildiri yayınlamışlar. Bu bir zevzekliktir. Türkiye bu zevzekliklerden çok çekti. Ben dün Hakkari’de perşembe günü ise Konya’daydım. Biz bu ülkede işsiz gençlerin, tabletsiz çocukların derdini konuşmak zorundayız. Biz esnafın derdini konuşmak zorundayız. Biz bugün tencereye kaynatamayan 104 kadının derdini konuşmak zorundayız. 104 dakika, 104 saniye maalesef yayın organlarında yer buluyor.

Buradan herkese, emekli silahlı bürokratlara sesleniyorum. Herkes görevini, başındayken yapmalıydı. Yunanistan ve Adalar konusunda bir tavır göremedik. Siyaset, siyasetçiler tarafından yapılır. Bunlar bilgilerini ve görgülerini elbette STK’lar ve siyasi partiler içerisinde kamuoyuyla paylaşabilirler, muhalefet partilerini beğenmiyorlarsa, siyasi parti kurup onun üzerinden yürüyebilirler. Darbe çağrısı oluşturacak bir duruma da neden olamazlar.

Bugün ortaya çıkan bu meseleyi ciddiyetle ve manidar olarak takip ettiğini söylemek isterim. İYİ Parti milletimizin derdiyle hem hal olmaya devam edecektir. İYİ Parti, demokrasinin yanında dün olduğu gibi bugün de durmaya devam edecektir.

İYİ Parti, siyaset kurumunun yerinde olmak isteyen herkesin karşısındadır. Projelerin rekabet ettiği, projeler üzerinde hizmetin tartışıldığı bir sürecin sonunda milletimiz teveccühünü bir siyasi partiye gösterir, ona da amenna denir. İYİ Parti bu yoldan dönmeyecektir. Bugün itibariyle iktidarı uyarmaya, iktidar gidiyor, sandıkta gidiyor. İYİ Parti böyle bir tutumun içinde olacaktır.

Bu bildiri sahiplerinin bu zevzekliği yapmasına neyin sebep olduğunun da dikkate değer olduğunu söylemek isterim. Türkiye yoluna devam edecektir. Bu tür zevzekliklere de müsaade edilmeyeceğinin bilinmesini isteriz"

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 16:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sİİİİİİİİİ......
Sİİİİİİİİİ...... - 3 ay Önce

kırokarı özüne döndü !!!!!!!!

Akşener'i
Akşener'i - 3 ay Önce

yere göğe sığdıramayan arkadaşlar ne der bu işe?

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 3 ay Önce

emekli yüksek yargı organı üyeleri veya emekli büyükelçiler

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 3 ay Önce

vb. gibi kişilerin memleketin zararına olacak işler konusunda toplumu bilgilendirmesinin neresi yanlış olmuş acaba.yurtseverlik emekli olmakla sona eren bir şey değildir

Gülden Akın
Gülden Akın - 3 ay Önce

Açıklamanın bütününü okudum,ancak ikna olamadım.Kararlar mecliste tartışılmadan tek bir kişinin kararı ile alınabiliyor.Önce gaf gibi lanse edilipkonu insanlara sunuluyor.Sonraistediklerini yapıyorlar.104amiralin bildirisini de okudum.Sakıncalı bir cümle de algılamadım.Mustafa Şentop'a da zevzeklik yapma dediğinizi duymadım.Hem ne demek zevzeklik;size bu dili yakıştıramadım.Çok acele yapılan bir açıklama olmuş bence.

Sade vatandaş
Sade vatandaş - 3 ay Önce

Arkadaşlar görevde iken bir şeyler yapsaydı bu darbe olurdu ancak. Ve o zaman da mustafa şen TOP "Montrö antlaşması bir kararname ile kaldırılabilir" dememişti. Yani iktidar degisince her şeyin düzelme değişme ihtimali var idi. Şimdi montrö iptal dediği anda hükümet bile değişse ülke bekası tehlikededir. 103 emekli subay doğru bir iş yapmıştır zevzeklik yapmamıştır. Meral hanım bu ifade ile bizi çok üzmüştür. Kendisine oy verdik, akepeye çanak tutsun diye değil.