İYİ Partili Türkkan: Uzaya sert iniş yapacaklarmış, siz ilk sandıkta kayaya çarpacaksınız

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Aya gidiyoruz" açıklaması için "Yeryüzünde hikaye bitti, yeryüzünde yalan bitti, gözlerini gökyüzüne çevirdiler. Sayın Cumhurbaşkanı 2023’te ayla ilk temas müjdesinin startını dün akşam verdi.  Karadeniz’de bulduk dedikleri gazı yememiş vatandaş, bakalım şimdi o gazla aya gidecek mi. Göreceğiz. Esnafa 3 kuruş yardım dağıtamıyorlar, aşıyı beceremiyorlar uzaya sert iniş yapacaklarmış. Siz ilk sandıkta kayaya çarpacaksınız" dedi.

İYİ Partili Türkkan: Uzaya sert iniş yapacaklarmış, siz ilk sandıkta kayaya çarpacaksınız

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Aya gidiyoruz" açıklaması için, "Yeryüzünde hikaye bitti, yeryüzünde yalan bitti, gözlerini gökyüzüne çevirdiler. Sayın Cumhurbaşkanı 2023’te ayla ilk temas müjdesinin startını dün akşam verdi.  Karadeniz’de bulduk dedikleri gazı yememiş vatandaş, bakalım şimdi o gazla aya gidecek mi. Göreceğiz. Esnafa 3 kuruş yardım dağıtamıyorlar, aşıyı beceremiyorlar uzaya sert iniş yapacaklarmış. Siz ilk sandıkta kayaya çarpacaksınız" dedi.

Türkkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında  "Yeni Anayasa" hazırlıklarını sert sözlerle eleştirdi. Türkkan, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçtiğimizde uçuyorduk. 2017 referandumuyla ekonomimiz 2023’te ilk 10’a giriyordu. Adalet, demokrasi, özgürlük geliyordu; nerede? İstedikleri rejimi kurduklarında çok mutluydular. Şimdi ise yeni bir Gezi Olayı yaratmanın peşindeler. O yüzden yeni anayasayı tartışmaya açtılar. Çünkü sokaklar yangın yeriyken getirecekleri yeni anayasa Türkiye’de demokrasi ve özgürlüklerin sonunu getirir. Hazırlanan Anayasa filan değildir tek adam rejimini güçlendirecek bir anayasa" diye konuştu.

Türkkan, özetle şunları söyledi:

YERYÜZÜNDE YALAN BİTTİ

Yeryüzünde hikaye bitti, yeryüzünde yalan bitti, gözlerini gökyüzüne çevirdiler. Sayın Cumhurbaşkanı 2023’te ayla ilk temas müjdesinin startını dün akşam verdi.  Karadeniz’de bulduk dedikleri gazı yememiş vatandaş, bakalım şimdi o gazla aya gidecek mi. Göreceğiz. Esnafa 3 kuruş yardım dağıtamıyorlar, aşıyı beceremiyorlar uzaya sert iniş yapacaklarmış. Siz ilk sandıkta kayaya çarpacaksınız. İstanbul’a yeni yapılan, dünyanın en büyüğü olduğu iddia edilen, havaalanına bile metro ile gidilemezken, 2023’te aya gidiyoruz.  Buradan İktidara soruyorum; Ay’a gidişler de yolcu garantili mi olacak?

CACABEY FENA DEĞİL

Tüm dünya Astronot derken biz ne diyeceğiz? Sayın Bahçeli bir isim bulmuş. “Cacabey” Fena değil. Ama Cumhurbaşkanımızın gönlü kadın astronottan yana imiş. Biz yine cacabey mi diyeceğiz. Astronot ismi için ödüllü yarışma düzenleyelim. Ama bu yarışmaya da sadece o beşli müteahhit çetesinden başkasını almazlar.

YURT DIŞINDAN GELEN BU SICAK PARA KİMİN

Sıkı para politikası ile faizleri yükselttik. Yurt dışından döviz geldi, dolar düşüyor diye seviniyoruz.  Peki doları düşüren ne? Yurtdışından gelen 8 TL civarı bozulan ve bir aydır günlük faizde duran 20 milyar dolar. Yani sıcak para. . Acaba yurt dışından gelen bu sıcak para kimin? TCMB bunu biliyor. Bilmesi lazım. İktidar faiz lobisinin esiri oldu.  Ak Parti sebep, faiz neticedir. Ak Parti sebep, enflasyon neticedir. Yoksulluğu, fukaralığı üretip, ondan siyaset devşiren bir sistemdir.

ÇOCUKLARINIZLA MARKETE GİTMEYİN

Yandaş gazeteler boy boy manşet atıyor. Marketleri sanki terör örgütüymüş gibi hedef gösteriyor. Artık kendi yandaş gazetelerinde çocuklarınızla markete gitmeyin, alışveriş arabası değil, sepet kullanın diyorlar. Sepetler küçüldükçe, market poşetleri hafifledikçe, iktidar sona yaklaşıyor.  Bunlar konuşulmasın diye de Boğaziçi’nden Gezi benzeri olaylar devşirmeye çalışıyorlar. Bunlar bir daha hiç konuşulmasın diye Anayasa’yı değiştirmek ve kendileri dışında herkesi susturmak istiyorlar.

TEK ADAMI GÜÇLENDİREN ANAYASA

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçtiğimizde uçuyorduk. 2017 referandumuyla ekonomimiz 2023’te ilk 10’a giriyordu. Adalet, demokrasi, özgürlük geliyordu; nerede? İstedikleri rejimi kurduklarında çok mutluydular. Şimdi ise yeni bir Gezi Olayı yaratmanın peşindeler. O yüzden yeni anayasayı tartışmaya açtılar. Çünkü sokaklar yangın yeriyken getirecekleri yeni anayasa Türkiye’de demokrasi ve özgürlüklerin sonunu getirir. Hazırlanan Anayasa filan değildir tek adam rejimini güçlendirecek bir anayasa.

YORUM EKLE