İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden öğrencilere burs imkanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine maddi destek projesi için başvurular başladı. Proje ile ayda 400 lira olmak üzere 8 ay boyunca toplam 3 bin 200 liralık bir destek paketi hazırlandı. Başkan Tunç Soyer, eğitim için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirterek, “Biz varız, yanınızdayız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden öğrencilere burs imkanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, projeyle ailesi İzmir’de yaşayan 5 bin öğrenciye, aylık 400’er lira olmak üzere sekiz ay boyunca toplam 3 bin 200’er liralık eğitim desteği verecek. Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin, bizizmir.com'da paylaşılan formu (https://www.bizizmir.com/tr/egitimyardimi/33/81) doldurması gerekiyor.

Başkan Soyer, eğitim yaşamları boyunca gençlerin yanında olacaklarını belirterek, “İzmir, köklü geçmişi, kadim dayanışma kültürü ile yalnızca bugüne değil yarınlara da ışık tutan özel ve güzel bir şehir. Bu güzel şehirde ya da ülkemizin başka bir şehrinde üniversite eğitimi alacaksınız. Bize düşen ise üniversite yaşamınız boyunca sizlere nefes aldıracak, kaynaklara erişiminizi sağlayacak, sanat, spor ve kültürle dolu dolu bir eğitim ortamına destek olmaktır. Sizler için bir destek paketi hazırladık. Başvuru formunu doldurmanız, istenilen evrakları tamamlamanız, bizim eşit ve adil bir biçimde değerlendirmeleri sonuçlandırmamızı beklemeniz yeterli olacaktır. Biz varız, yanındayız” dedi.

İLK ÖDEME KASIM AYINDA

Başvurular yalnızca internet üzerinden kabul edilecek. Değerlendirme sonucunda belirlenecek öğrencilere, eğitim desteğinin ilk bölümü kasım ayı içerisinde, ikinci bölümü ise 2022 yılında verilecek.

BAŞVURU KOŞULLARI

Ailesinin ikametgâhı İzmir’de olup maddi olanakları kısıtlı olan 18-25 yaş aralığında, Türkiye’nin her yerinde aktif ve örgün eğitim gören ön lisans veya lisans öğrencileri, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim yardımından yararlanabilecek. Başvuru koşullarında not ortalamasının 4 üzerinden en az 2.00, 100 üzerinden en az 53 olması ve sınıf tekrarı yapılmamış olması şartı aranıyor. Üniversiteye yeni başlayan öğrencilerde ise not kriteri aranmayacak. Devlet üniversitesinde okuyor olmak veya vakıf üniversitelerinde yüzde 100 burslu öğrenim görüyor olmak da başvuru şartları arasında. İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı, eğitim yardımı başvurularını her haneden bir öğrenci için kabul edecek.

(ANKA)

YORUM EKLE