İzmir'deki korkunç intiharın perde arkası...

İzmir'in Bergama ilçesi Kozak yolu mevkiinde tek başına yaşayan bedensel engelli 42 yaşındaki Hüseyin G. adlı vatandaşın kendi canını kıyması bölgede büyük üzüntü yarattı. Hüseyin G. adlı vatandaşın, kamulaştırılan evinden çıkarılacağı endişesi nedeniyle canına kıydığı iddia edildi.

İzmir'deki korkunç intiharın perde arkası...

Bergama’da tuvalet bekçiliğinden kazandığı parayla ihtiyaç sahiplerine yardım eden ve çevresi tarafından çok sevilen Hüseyin G. adlı vatandaşın, kamulaştırılan evinden çıkarılacağı endişesi nedeniyle canına kıydığı iddia edildi.

Osmanlı Camii tuvaletinde bekçi olarak çalışan Hüseyin G.’nın cenazesi 112 ambulans ekiplerince evinden alınarak adli tıpa gönderilirken, intiharı ile ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlatıldı. 

Bergama Belediyesi’nin yapmayı planladığı Selinos Kanalı Restorasyonu ve Islahı Projesi ile ilgili Cumhurbaşkanlığı kararı ile alınan acil kamulaştırma kararı sonrası evinden çıkarılacağı endişesi ile psikolojik travma yaşadığı komşuları tarafından belirtilen Hüseyin G.’nın ölümü büyük üzüntü yarattı.

ELİNE 100 BİN LİRA VERİLİP EVİNDEN ÇIKARILMIŞ

Konuyla ilgili paylaşımda bulunan ve üzüntüsünü dile getiren Enver Burak Üstün adlı vatandaş; “Bergama gündeminde bu haberi okudum ve o kadar üzüldüm ki, 100 bin lira civarı para verilip evinden çıkarıldı bu vatandaş. Günlerce ev aradı, şahsen tanıyorum. Bir tane ev bulamadı. Ne yapacağım diye belki 2 aydır kıvranıyordu. Esnafta tanıdıklarına hep yalvardı ‘ev bulun’ diye. Bulamadı, bulunamadı. (O ücrete zaten ev yok). Cami tuvaletinde bekçilik yaparak ne kadar para kazanılır ayrıca. Bazı değerleri o kadar hızlı yitiriyoruz ki. Fayda sağlamak uğruna birçok kişi mağdur oluyor, birçok konuda. Bir iş yapılacaksa muhatap olacağınız insanların cansız değil, insan olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Allah gani gani rahmet eylesin” ifadelerini kullandı.

“KONUŞMAYA GELDİKLERİNDE İTİRAZ ETMİŞ, ASARIM KENDİMİ DEMİŞ”

Bergama’da habercilik yapan sosyal medya hesabından da; “Selinos Projesi ilk kurbanını verdi. Bergama’nın sevilen siması, bedensel engelli Hüseyin abi kendini astı. Zaten konuşmaya geldiklerinde itiraz etmiş, evimi yıktırmam asarım kendimi demiş. Yazık oldu. Tek başına yaşıyor, camide tuvalet bekçiliği yapıyordu. Aldığı parayla ihtiyaç sahiplerine yardım ediyordu” cümlelerine yer verildi.

“KAYIKLA GEZERKEN HATIRLAYIN!”

İbrahim Camgöz: “Selinos Deresi bittiğinde, kayıkla gezerken bu adamcağızı hatırlayın bakalım”

Sevgi Yurtseven adlı vatandaş: “Bunalıma itenler gurur duysunlar, yazık günah. Ona kalacağı bir yer gösterilseydi belki hayatta olacaktı. Allah rahmet eylesin. Huzur içinde yatsın”


MAHALLELİ EVİNİ TERK ETMEK İSTEMİYOR

Devlet Su İşleri öncülüğünde yürütülecek proje için, Cumhurbaşkanlığı kararı ile 134 adet parsel için acil kamulaştırma kararı alınmış. Söz konusu kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından, evlerini ve dükkânlarını bırakmak istemeyen vatandaşlar kararı protesto ederek basın açıklamasında bulunmuşlardı.

YORUM EKLE