Kabil'de patlama: 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı

BD Başkanı Biden'ın saldırı uyarısının ardından Afganistan'ın başkenti Kabil'de havalimanı yakınlarında bir patlama meydana geldi. Patlamaya, havaalanı yakınlarındaki bir eve düşen top mermisinin neden olduğu açıklandı. Saldırıda iki kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin ise yaralandığı öğrenildi.

Kabil'de patlama: 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı

Afganistan basınının aktardığı bilgiye göre başkent Kabil'de havalimanı yakınındaki yerleşim yerinde patlama meydana geldi. Havalimanı yakınlarında atılan bir top mermisinin, bir eve isabet ettiği açıklandı.

2 ÖLÜ, 3 YARALI

Afganistan basınının aktardığına göre saldırıda ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetti. 3 kişi ise yaralı olarak kurtuldu.

BIDEN, SALDIRI OLABİLECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Dün bir açıklama yapan Joe Biden, Afganistan'ın başkenti Kabil'deki durumu "son derece tehlikeli" olarak niteleyerek, yüksek olasılıkla 24 ila 36 saat içerisinde Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havaalanı'na yönelik bir saldırının daha düzenlenebileceğini belirtmişti.

GEÇEN HAFTAKİ SALDIRILARDA 180 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Afganistan'ın başkenti Kabil'deki Hamid Karzai Havalimanı dışındaki bölgede geçen hafta peş peşe saldırılar meydana gelmişti. 6 ayrı patlamada ölenlerin sayısı 180, yaralıların sayısı ise 200 olarak açıklanmıştı. Hayatını kaybedenlerin 13'ünün ABD askeri olduğu kaydedilmişti. Saldırıları DEAŞ-Horasan üstlenmişti.

Ayrıntılar geliyor...

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2021, 16:24
YORUM EKLE