'Kadının olmadığı hiçbir düşünce başarılı olamaz'

Esenyurt Kent Konseyi Başkanı Çiğdem Çınar, kadınların toplumda geri plana itilmesine tepki göstererek, kadının toplumu ileri taşımaktaki önemine vurgu yaptı. Çınar, Esenyurt Kent Konseyi olarak kadın hakları konusunda bilgilendirme çalışmalarının panel ve seminerle devam edeceğini belirtti.

'Kadının olmadığı hiçbir düşünce başarılı olamaz'

Esenyurt Kent Konseyi Başkanı Çiğdem Çınar, Başkanvekili Sibel Er ve Kadın Meclisi üyeleri Konsey Başkanı Hanefi Kaya ile Yürütme Kurulu Üyeleri Halis Köroğlu,Sadık Aksoy,Gençlik Meclis Başkanı Berkay Polat Bozkurt, ,Engelli Çalışma grubu sorumlusu Derya Avşar kadınların tepkisini çeken 'nafaka' düzenlemesiyle ilgili bilgilendirme çalışması yaptı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde fular ve broşür dağıtımı yapan Esenyurt kent Konseyi üyelerine soğuk havaya rağmen kadınalr yoğun ilgi gösterdi.

Kadın Meclis Başkanı Çiğdem Çınar, hükümetin kadının toplumda geri itilmesine neden olan politikalarına tepki gösterdi ve kadının içinde yer almadığı hiçbir etkinliğin, programın, düşüncenin başarılı olamayacağını vurguladı. Çınar, kadın hareketlerinin sonuna kadar desteklenmesi gerektiğini belirtti ve kadınların toplumu ileriye taşımadaki önemine vurgu yaptı.

Çınar, Konsey'i dağıttığı broşürlerde anlatıldığı gibi kadın haklarinin mutlaka bilinmesi için panel ve seminer gerçekleştireceklerini aktardı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER