Kaftancıoğlu'ndan Erdoğan ve AKP iktidarına gönderme

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu; hakkındaki hapis cezası ve siyasi yasak kararına ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yayımladı. Kaftancıoğlu, açıklamasına 'Şimdi, bir kez daha O ve şürekası düşünsün' notunu düşerek Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan ile AKP iktidarını işaret etti.

Kaftancıoğlu'ndan Erdoğan ve AKP iktidarına gönderme

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından bir açıklama yayımladı. Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan ile AKP iktidarına göndermede bulunarak 'Şimdi, bir kez daha O ve şürekası düşünsün' notunu düştüğü açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Korku bir duygudur, korkaklık ise kabul edilemez. Ama umut, sadece bir duygu değil. Umut bir eylem, örgütlü bir direniştir. Yaşamın bambaşka halidir. Umudu örgütlemek için ismimin önünde bir sıfata, bir ünvana ihtiyaç olduğunu sananlara inat, nerede olduğumdan, sıfatlardan, ünvanlardan bağımsız bir şekilde umudu hep birlikte örgütleyecek, iktidardaki kötülüğü def edeceğiz. Şimdiden umudu büyütme inadımın cezalarını düşünmeye başlasınlar! O yüzden şimdi, o ve şürekası düşünsün bir kez daha. Korkaklar, kaygılılar umuttan, doğan güneşten anlamayanlar düşünsün. Umudu büyütmeye, umudu örgütlemeye devam. Merhaba biz, merhaba doğan güneş, merhaba özgür gelecek, merhaba inadına daha fazla umut...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER