Kastamonu'daki selzedelere gönderilen yardımlar Sinop'ta AKP'lilere dağıtıldı

Selzedeler için toplanan yardımlarla ilgili skandal görüntüler ortaya çıktı. İddiaya göre yardım kolilerinin bir kısmı TIR ile Sinop'un selden etkilenmeyen Gerze ilçesine getirilerek Gerze Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı'na ait depoda vatandaşlara dağıtıldı. İYİ Parti Gerze İlçe Başkanı Yavuz Yiğit ise, yardım kolilerinin AKP'li kişilere dağıtıldığını öne sürdü.

Kastamonu'daki selzedelere gönderilen yardımlar Sinop'ta AKP'lilere dağıtıldı

11 Ağustos’ta Kastamonu’nun Bozkurt ve Sinop’un Ayancık ilçesinde meydana gelen sel felaketinde onlarca kişi hayatını kaybederken çok sayıda bina da kullanılamaz hale geldi.

Ülke genelinde başta belediyeler olmak üzere duyarlı insanlar, selzedelere yardım edip çok sayıda gıda ve ihtiyaç malzemeleri gönderdi. Selin yaraları sarılmaya çalışılırken Sinop selin hiç yaşanmadığı Gerze ilçesinde skandal görüntüler ortaya çıktı. İddiaya göre yardım kolilerinin Gerze de vatandaşlara dağıtıldığı görüldü.


BİR TIR YARDIM KOLİSİ DAĞITILDI

İYİ Parti Gerze İlçe Başkanı Yavuz Yiğit, 57 plakalı TIR ile getirilen Ağrı ve Van belediyeleri ile, Türkiye Tarım ve Kredi Kooperatifi'nin gönderdiği üzerinde “Geçmiş olsun” ve “Bozkurt’lu kardeşlerimizin emrindeyiz” yazılı yardım kolilerinin Gerze İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’na ait bir depoya indirilirken görüntüledi.

İşte o görüntüler:

“AFET BÖLGESİNE GİTMESİ GEREKEN YARDIMLAR BURADA DAĞITILDI”

Sözcü'de yer alan habere göre; Başkan Yiğit, depoya konulan yardım kolilerinin görevliler tarafından dağıtıldığını ileri sürerek, “Ayancık ve Bozkurt’a gidecek olan yardımlar Gerze’ye getirildi. Burada kayıtsız, belgesiz herkese dağıtıldı. Görevlilere sordum, onlarda ne olduğunu bilmediklerini söylediler. Afet bölgesine gitmesi gereken yardımlar burada dağıtıldı. Bende bir şey anlamadım. Belediyelerin, AFAD’ın yardım kolileri burada dağıtılıyor. Ama bunun peşini bırakmayız” dedi.


“KOLİLERİ AKP’LİLERE DAĞITTILAR”

İYİ Parti Gerze İlçe Başkanı Yavuz Yiğit yardım kolilerini alan kişilerle ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu. Yiğit, “Yardımı alanlar sosyal hizmetlere kayıtlı mağdur aileler değil. Çünkü hiç bir belge sormadılar. Yardım kolilerini AKP’lilere dağıttılar. Yetkililer sorduğumuz sorulara da cevap vermediler” dedi.

AFAD AÇIKLAMA YAPTI

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Sinop’un Gerze ilçesinde vatandaşlar tarafından gönderilen insani yardımların seçilmiş kişilere dağıtıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
müslümanlara bak!!!!!
müslümanlara bak!!!!! - 3 hafta Önce

bu akpli dincilerin icinde bir tana namuslu serefli insan yok!

Zarif Kutlu
Zarif Kutlu - 3 hafta Önce

Müslümanim diye camiye gidip , ümmetin hakkini yiyien , devleti ihale ile soyanlardan ne beklenirki?

Ayla
Ayla - 3 hafta Önce

Hadi dağıtan dağıttı, selden etkilenmeyen üzerinde geçmiş olsun yazan koliyi nasıl aldı

Sana ne
Sana ne - 3 hafta Önce

Ulan namussuz şeref yoksunu abd tohumu dini ne karıştırıyon meçhul yer çocoğu

Abdullah E.
Abdullah E. @Sana ne - 3 hafta Önce

Bunlarin yaptigi isi, müslümanlik ile bagdastirabiliyormusun?

Terbiyeli ol!
Terbiyeli ol! @Sana ne - 3 hafta Önce

Bunlar müslüman degilmi , gavurmu? abd tohumunu aynaya bakinca göreceksin. Dinci ile dindari ayiramiyacak kadar cahilsin!

Aykut
Aykut - 3 hafta Önce

Doğruluğu belirsiz bir haber icin bu kadar sert yorum yapan arkadaşlar aklinizi basiniza alin

Sayin  Aykut bey
Sayin Aykut bey @Aykut - 3 hafta Önce

Bu asilsiz olsa da bunlarin buna benzer ilk icraatleri degilki? Cemaat ve tarikatlere, vakiflara aktarilan milleti vergisi haddinden fazla degilmi?