Kaymakam, AKP ve Eğitim Bir Sen ilçe başkanlarının okul ziyaretlerine tepki

Bakırköy Kaymakamı Nazmi Günlü, AKP Bakırköy İlçe Başkanı Tülin Mazlumoğlu Kestane ve Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı ile okulları ziyaret etmesi dikkat çekti. Eğitim İş Sendikası ziyarete tepki gösterdi.

Kaymakam, AKP ve Eğitim Bir Sen ilçe başkanlarının okul ziyaretlerine tepki

Kaymakam Nazmi Günlü, Bakırköy ilçesinde bulunan okullara yönelik gerçekleştirdiği ziyaretlerinde AKP Bakırköy İlçe Başkanı Tülin Mazlumoğlu Kestane ve Eğitim Bir Sen İlçe Başkanını da yanında bulundu. Kaymakam, AKP İlçe Başkanı ve Eğitim Bir Sen İlçe Başkanının bir sınıf ziyaretinde çektirdiği fotoğraflar, AKP İlçe Başkanı Kestane’nin Twitter hesabından paylaşıldı.

'OKULLARIMIZA İKTİDAR PARTİSİNİN MÜDAHALE ETMESİDİR'

Kaymakamın okul ziyareti sırasında AKP ve Eğitim Bir Sen İlçe Başkanlarının yanlarında olması üzerine Eğitim İş İstanbul 1 No.lu Şube Başkanı Veli Fırat Şimşek tepki gösterdi. Şimşek, bu durumun kabul edilemez olduğunu belirtti

Şimşek şunları dile getirdi:

Bakırköy Kaymakamının okulları ziyaret etmesi elbette ki olağan bir durumdur. Fakat okul ziyaretleri sırasında AKP İlçe Başkanının ve yandaş Eğitim Bir Sen Başkanının da hazır bulunması kabul edilemez. Öncelikle bu durum okullarımıza iktidar partisinin müdahale etmesidir. AKP İlçe Başkanının eğitimle bir ilgisi yoktur, bu yüzden okul ziyaretlerinde de işi yoktur.

'DÜPEDÜZ AYRIMCILIKTIR'

Kaymakamın yanına sadece yandaş Eğitim Bir Sen’den bir temsilci alması, diğer sendikaları yok sayması da düpedüz ayrımcılıktır. Buradaki amaç yandaş sendikanın Bakırköy’deki okullarda etkisinin arttırılmasıdır. Bu yolla ilçedeki en yetkili mülki amir devreye girerek Eğitim Bir Sen’e üye kazandırılması çabasına dâhil olmuştur. Eğitim İş olarak sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz.

YORUM EKLE