Kayseri'deki depremin ardından Prof. Dr. Görür'den kritik nükleer santral açıklaması

Kayseri'de meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremden sonra açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür, "KAF’dan ayrılıp nükleer santralin bulunduğu Akkuyu’nun yakınlarına kadar uzanır" dedi.

Kayseri'deki depremin ardından Prof. Dr. Görür'den kritik nükleer santral açıklaması

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan verilere göre, saat 02.28'de 4,9 büyüklüğündeki sarsıntıdan sonra saat 02.34'de 2,2 büyüklüğünde artçı deprem oldu.

Bölgede saat 09.29'daki sarsıntının büyüklüğü ise 2,5 olarak ölçüldü. Bu saate kadar bölgede derinliği 6,98'e kadar yaklaşan 20 sarsıntı meydana geldi.

NACİ GÖRÜR'DEN AÇIKLAMA

Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından depreme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Görür, "Sarıoğlan/Kayseri’de 5,1’lik deprem oldu. Deprem orta Anadolu Fay Zonu üzerinde ( Şekil). Bu zon aynı zamanda Ecemiş Fayı olarak da bilinir. 730 km uzunluktadır. Sol yönlü, doğrultu atımlıdır. KAF’dan ayrılıp nükleer santralın bulunduğu Akkuyu’nun yakınlarına kadar uzanır" dedi.

ARTÇILAR DEVAM EDİYOR

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki depremin ardından artçı depremler meydana gelmeye devam etti. Şiddetli sarsıntının ardından Sarıoğlan'da 2.0, 1.5, 1.7 ve 1.6 büyüklüğünde artçı depremler yaşandı.

Sabah 9.30'da ise Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre 2.8 büyüklüğünde Kayseri'de bir deprem daha kaydedildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
felaket  tellallari
felaket tellallari - 5 ay Önce

her deprem oldugunda bunlar hemen ortaya atiliyorlar!
Tek care binalarin depreme dayanikli yapilmasi! Japonya cözdü!

SIRADAKİ HABER