Kemal Kılıçdaroğlu'na Erdoğan'a hakaret iddiası ile 100 bin lira para cezası verildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınları tarafından açılan "hakaret" davasında 100 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi.

Kemal Kılıçdaroğlu'na Erdoğan'a hakaret iddiası ile 100 bin lira para cezası verildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Man Adası belgeleri” ile ilgili açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve akrabalarına hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davada karar duruşması görüldü.

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, İstanbul 15. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin, Kılıçdaroğlu’nun 100 bin TL tazminat ödemesi hükmü verdiğini ifade etti.

banner112
Çelik’in açıklaması şöyle:

“Erdoğan ve yakınları tarafından Genel Başkan aleyhine açılan davada bugün; suç işleyen, delillerimizi toplamayan, şikayet ettiğimiz halde davadan ısrarla çekilmeyen, Red prosedürünü uygulamayan sözde Hakim tarafından toplamda 100.000 TL aleyhe tazminata hükmedildi! Tarihe not: Ancak sözümüz söz!

Diğer davalarda olduğu gibi bu davayı da sonuçta biz kazanacağız... Bu karar elbette sonraki yargı süreçlerinde bozulup lehimize dönecek. Ancak hiç kimse suç işleyenlerden hesap sorulmasına engel olamayacak!"

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2022, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER