Kendisini Pakistanlı Taliban olarak tanıtan Mohammad Ayyub'dan korkunç sözler

Sosyal medyada kendisini Pakistanlı Taliban olarak tanıtan Mohammad Ayyub; "Maşallah bugün Antalya'ya Pakistan'dan yeni bir silah kaçırdı. Cihat tek bir kafir kalıncaya kadar devam eder” yazarak silahlı fotoğraf paylaştı.

Kendisini Pakistanlı Taliban olarak tanıtan Mohammad Ayyub'dan korkunç sözler

Twitter’da Mohammad Ayyub, isimli kişi paylaştığı silahlı bir fotoğrafa, “Maşallah bugün Antalya’ya Pakistan’dan yeni bir silah kaçırdı. Cihat tek bir kafir kalıncaya kadar devam eder” notunu düştü.

Sözcü’nün haberine göre, “Pakistan makamlarından Pakistan vatandaşlarının Türkiye’ye vizesiz girişine izin vermelerini talep ediyorum. Herhangi bir İslam ülkesinde yaşamak bizim doğuştan hakkımızdır” diyen Ayyub, hesabından paylaştığı bir videonun altına;

“Bu güzel ülkeye daha fazla Pakistanlı gelmeli. Her Pakistanlı Türkiye’ye vizesiz gelip kalıcı olarak yerleşmek için bu videoyu izlemeli” ifadesini kullandı. Ayyub, Türkiye’de çekilen bir fotoğrafın altına da; “Türkiye yakında Pakistan ve Afganistan gibi İslam olacak” diye yazdı.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

Paylaşımların ardından Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medyada 'Afgan', 'Pakistanlı' hesaplar gibi kendilerini gösterenlerin Türkiye'de iç karışıklık çıkarmak amacıyla dezenformasyon içerikli paylaşımlar yayınladığını belirtti. Açıklamada, "Gerekli incelemeler başlatılmıştır. Bu ve benzeri operasyon hesaplarına fırsat verilmeyecektir" denildi.

EGM'den yapılan yazılı açıklamada, "Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında sosyal medya platformlarında açık kaynaklardan kolaylıkla elde edilebilecek provokatif görüntüler ile kendilerini 'Afgan, Pakistanlı' hesaplar gibi göstererek ülkemizde iç karışıklık çıkarmak amacıyla dezenformasyon içerikli paylaşımlar yapıldığı görülmüş olup gerekli incelemeler başlatılmıştır. Bu ve benzeri operasyon hesaplarına fırsat verilmeyecektir" ifadesi kullanıldı.


 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2022, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER