Kılıçdaroğlu, Bahçeli'ye böyle seslendi: Kapak olsun

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, 20 Aralık'ta döviz kurundaki dalgalanmadan birilerinin milyarlar kazandığını söyledi. Araştırma önergesini reddeden AKP'li ve MHP'li vekillere sert çıkan Kılıçdaroğlu, "Bu devleti kim soydu, araştıralım. "Hayır" diyorlar. Siz bunlara ortak mısınız?" diye sordu. 500 bin doların bankaya yatıranlara vatandaşlık verilmesine de tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Bahçeli'ye kapak olsun" dedi.

Kılıçdaroğlu, Bahçeli'ye böyle seslendi: Kapak olsun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, "AK Partinin ve MHP'nin milletvekilleri fakirin değil soyguncuların yanında yer almıştır. Hem hak, hukuk diyecekler 84 milyon insan soyuluyor kim soydu bunları deyince hayır diyorlar. Siz ortak mısınız onlara? Siz o soyguncuların ortağı mısınız? Erdoğan tefecilere hizmet ediyor" dedi.

Kılıçdaroğlu 500 bin dolara vatandaşlık verilmesine tepki göstererek, "Bu Bahçeli'ye kapak olsun; vatandaşlık satmak... 'Bankaya 500 bin dolar yatırırsan sana vatandaşlık vereceğim' diyorlar. Hani siz ülkücüydünüz, vatanseverdiniz, milliyetçiydiniz... Bunları tamamen düzelteceğim, o beylerin burnundan fitil fitil getireceğim." dedi.

Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti devletini dünyadaki bütün Merkez Bankaları nezdinde en itibarsız, en güvensiz ülke haline getirdiler. 'Haczedilmeme garantisi verirsen ancak öyle getiririm.' diyorlar. Cumhuriyet tarihinde böyle bir şey yoktu." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, geçen yıl 20 Aralık’ta dolar kurundaki büyük dalgalanmadan birilerinin büyük rant elde ettiğini belirterek, şunları söyledi:

Bakın 20 Aralık gecesi malum dolarda ciddi bir düşüş oldu. Birileri 18 liradan dolarını bozdurdu, iki gün sonra gitti 13 TL’den dolar satın aldı. Milyarlar liraca para kazandılar bazıları. Dedik ki bunu araştıralım. Kim parayı kazandı. kim kaybetti? AKP ve MHP milletvekilleri “Hayır, bunu araştırmayın” dediler.

Buradan açıkça şikayet ediyorum. AKP milletvekilleri ve MHP milletvekilleri. fakirin fukaranın yanında değil soyguncunun yanında yer almıştır. 84 milyon insan soyuluyor! Kim soydu? Bu devleti kim soydu, araştıralım. Hayır. Siz bunlara ortak mısınız?

HÜKÜMET ÇOKLU ORGAN YETMEZLİĞİ YAŞIYOR

Bir yılda akaryakıta tam 46 kez zam geldi. Dolar artar zam gelir, dolar düşer zam gelir.

Şu anda devlet yönetilmiyor. Hükümet çoklu organ yetmezliği yaşıyor. Adalet, devleti ekonomik bağlamda sağlıklı yönetim istiyorsanız ekonomide de adalet olması lazım. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi lazım.

HER YERDE ADALETSİZLİK VAR

Yargının en tepesindeki başkan, Anayasa Mahkemesi Başkanı da adaletsizliği söylüyor. Evet, temel bir meselemiz var. Adaleti sağlamazsınız devleti yönetemezsiniz, güveni sağlayamazsınız, bir araya gelemezsiniz, toplumsal bilinciniz gelişmez. Devletin dini adaletse bunların yaptığı ne? Her yerde adaletsizlik var.

BAHÇELİ’YE KAPAK OLSUN

Tam bir çöküş yaşanıyor. Bunu nereden anlıyoruz? 1. Yüksek mevduatı olanlara verilen rüşvet. 2.İhracatçılara “ihracat bedelinin yüzde 25'ini getirip Merkez Bankasına yatıracaksın” dediler. 3. Bu, Bahçeli’ye kapak olsun; vatandaşlığı satmak.

Konut alana vatandaşlık veriyorlardı… Baktılar bu iyi tutmadı. Bankada 500 bin dolara yatırana Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı vermeye başladılar! Hani siz ülkücüydünüz, hani siz milliyetçiydiniz?

Kılıçdaroğlu’nun gündeme ilişkin açıklamalarından satır başları şöyle:

Geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren, Konyaspor'un futbolcusu Ahmet Çalık'a Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve Konyaspor camiasına başsağlığı ve sabır diliyorum.

UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN

Hepimiz farklıyız. Kimliklerimiz, yaşam tarzlarımız farklı olabilir. Ama hepimiz güzel ülkemizde huzur içinde birlikte yaşamak istiyoruz. Türkiye’yi eski huzurlu günleri getireceğiz, 84 milyon vatandaşımıza bunun sözünü veriyorum. Umutsuzluğuna kapılmayın.

12 BİNDEN FAZLA GAZETECİ İŞSİZ

Basın Özgürlüğü raporunun bir bölümünü okuyacağım: Kapanan gazeteler ve TV’ler… 12 bini aşkın işsiz basın mensubu… Gözaltına alınan, hapsedilen, öldüresiye dövülen gazeteciler… Gazetecileri hedef alan polis şiddeti, habere erişimin kamu gücüyle engellenmesi… Basın özgürlüğü kadar önemli bir şey yoktur. İfade ve basın özgürlüğünün kısıtlanması demokrasilerde kabul edilemez.

SİYASETÇİNİN ALKIŞA DEĞİL ELEŞTİRİYE İHTİYACI VAR

Kim olursa olsun, ahlaklı olduğu sürece istediklerini yazabilecekler, istedikleri gibi siyasetçiyi eleştirebilecekler biz de o eleştirilerden ders almasını bileceğiz. Siyasetçinin alkışa değil tutarlı eleştiriye ihtiyacı var. Buradan basın dünyasına da bir şeyler söylemek isterim. Hiç merak etmeyin, az kaldı.

Binlerce engelli kadrosu boş. Dışarıda ise engellilerde çok işsiz var. Engellilerle ilgili anayasada özel bir düzenleme var. Devlet, sakatların toplum hayatına uyumunu sağlamak zorundadır. O boş kadroların da tüm engellilere hakkaniyetle haklarını teslim edeceğiz. Ne zaman? Bizim iktidarımızda! Millet iktidarında…

TARIM BAKANI’NIN ATAMA YAPACAK KAPASİTESİ VAR MI?

Ziraat mühendisleri var. Ataması yapılmıyor. Tarım Bakanı’nın atama yapacak kapasitesi, gücü var mı? Tarım Bakanı büyük ihtimalle şunu söyleyecektir: Limon satın, tarımla uğraşın.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2022, 14:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerim Fena
Kerim Fena - 2 hafta Önce

Kışıcdaroğlu, sana bir soru, İKİ KERE İKİ KAÇ EDER.?? Len seni yem ediyolar yeeeemmm aklını başına topla, iki gözü kör olanlar bile senin yol arkadaşlarıyın kimler olduğunu biliyorda senmi bilmiyorsun WAH WAAAHHHHH diyeceğim de Sende çok iyi biliyorsunki FARELERİN HANGİ TÜRÜ OLURSA OLSUN HEPSİNİNDE GEZİNDİĞİ YER KANALİZASYONDUR