Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a böyle seslendi: İkiyüzlü, fırsatçı, zorba, manipülatör...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 3 davadan aldığı cezaların onanması ve siyasi yasak kararına tepki göstermek amacıyla CHP İstanbul İl Binası'nı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, parti binasının önünde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a 'Erdoğan'a sesleniyorum: Erdoğan sen ikiyüzlüsün, sen fırsatçısın, sen bir zorba ve bir manipülatörsün. Ama zulmün ve küstahlığın son buluyor. Cezalandırmaya çalıştığın Canan'ı arkasında koca bir halk var, bunu bir an bile aklından çıkarma. Unutma Erdoğan, bugün Canan nezdinde vücut bulan halkın sesi iradesi, halkın iradesi senden büyüktür' ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a böyle seslendi: İkiyüzlü, fırsatçı, zorba, manipülatör...

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

'ERDOĞAN, YAKLAŞAN GÖK GÜRÜLTÜSÜNÜ DUYUYOR MUSUN?'

Türkiye'yi zulüm ve zalimden kurtaracağız. Buradan yönetenlere, yönetene, Erdoğan'a sesleniyorum: Erdoğan sen ikiyüzlüsün, sen fırsatçısın, sen bir zorba ve bir manipülatörsün. Ama zulmün ve küstahlığın son buluyor.

Erdoğan, yaklaşan gök gürültüsünü duyuyor musun? Bu gürültü, mahallelerini sığınmacılara sattığın insanlarımızın gürültüsüdür. Bu gürültü, aç bıraktığın emeklilerimizin gürültüsüdür. Bu gürültü, elektriğini kestiğin 4 milyon insanın karanlıktaki sesidir. Milyonların acısının sesidir bu kulaklarında çınlayan ses. Geleceğini çaldığın bu kızgın insanların sesini duyuyor musun? Yeni bir hayat başlamak üzere bu insanlar için. Her bir vatandaşın onuruyla ve özgürce yaşayacağı bir ülke yaratacağız.

En karanlık anın şafağın en yakın olduğu zaman olduğunu biliyoruz, hep beraber sesleniyoruz: Erdoğan, biz göğe baktığımızda sana rağmen her şeyin daha iyiye gideceğini, bu zulmünde son bulacağını, bir kez daha huzur ve sukunetin bu ülkeye geleceğini biliyoruz. Bütün bu acımasızlıklar senin zayıflıklarından doğuyor. Evet, sen zayıfsın biz güçlüyüz. Sen sırça köşkünde yaşayacaksın, biz omuz omuza gelen bir halkız.

Cezalandırmaya çalıştığın Canan'ı arkasında koca bir halk var, bunu bir an bile aklından çıkarma. Unutma Erdoğan, bugün Canan nezdinde vücut bulan halkın sesi, halkın iradesi senden büyüktür. Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir; herkes duysun!

'ARTIK MİTİNGİN ADRESİ BURSA DEĞİL, İSTANBUL'DUR'

21 Mayıs günü Bursa'da bir miting yapacaktık. Buradan duyuruyorum: Artık mitingin adresi Bursa değil, İstanbul'dur.

'HAK, HUKUK, ADALET' SLOGANLARINA YANIT: ADALET YA BU ÜLKEYE GELECEK, YA GELECEK!

Hiç endişe etmeyin! Zalimin zulmü karşısında asla geri adım atmayacağız. Yüreğimizle, aklımızla, mantığımızla ve halkımıza duyduğumuz sevgiyle yolumuza devam edeceğiz. Adalet bu ülkeye ya gelecek, ya gelecek!

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2022, 00:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER