Kılıçdaroğlu'na 'bürokrat' yanıtının ardından Erdoğan'ın arşivi saçıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda Angola'nın başkenti Luanda'ya hareketi öncesinde açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'na 'bürokratları tehdit etti' diyen Erdoğan'ın arşivden çok konuşulacak bir videosu çıktı.

Kılıçdaroğlu'na 'bürokrat' yanıtının ardından Erdoğan'ın arşivi saçıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda Angola'nın başkenti Luanda'ya hareketi öncesinde açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Bu size son çağrımdır" diyerek 18 Ekim'i işaret edip bürokratları uyarmıştı. Kılıçdaroğlu "Pazartesi itibariyle bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır" demişti.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine yanıt vererek “Şimdi bir de tarih veriyor. Hadi bakalım, göreceğiz. Ne yapacağını göreceğiz. Bay Kemal, bu alan boş değil” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun kamu görevlilerini tehdit ettiğini söylerken arşivden dikkat çeken bir videosu çıktı.

ERDOĞAN: YAPTIKLARI HUKUKSUZ VE AHLAKSIZ HER TÜRLÜ FAALİYETİN ALTINDA EZİLECEKLER

Kılıçdaroğlu’nu “bürokrat” açıklaması nedeniyle hedef alan Erdoğan’ın 2001 yılındaki AKP grup toplantısında yaptığı konuşma gündeme geldi. 

Erdoğan’ın arşiv videosunda, bürokratları suçlayarak şunları söylemişti: 

“Devletin imkanları belli bir siyasi parti veyahut da siyasi maksatlı operasyonlar için kullanılıyor. Devletin bürokratlarına suç işlettiriliyor.

Bütün bunlardan sorumlu olan hükümet üyeleri kendileriyle görüşen arkadaşlarımıza olaylara el koyacaklarını söylemelerine rağmen, gözaltındaki vatandaşlarımıza kötü muamele günlerce sürmüştür. Buradan açıkça ilan ediyorum, bu işleri yapanlar, yaptıkları hukuksuz ve ahlaksız her türlü faaliyetin altında ezilecekler.”

YORUM EKLE