banner126

Kılıçdaroğlu'na linç girişimi davasında flaş gelişme

Ankara Çubuk'ta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na gerçekleşen linç girişimi davasında bir sonraki duruşmanın 31 Mayıs'ta yapılmasına karar verildi. Çubuk 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan 68 sanıklı davanın 6. duruşmasında savcı mütalasını açıkladı. Kılıçdaroğlu, yaşı 18 yaşından küçük 10 kişiden şikayetini geri çekti. 

Kılıçdaroğlu'na linç girişimi davasında flaş gelişme

Şehit Er Yener Kırıkçı için Ankara'nın Çubuk ilçesinde 21 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen cenaze töreninde CHPlideri Kılıçdaroğlu'na yönelik olarak yapılan linç girişimine ilişkin 66 kişi hakkındaki davanın görülmesine devam edildi.

Çubuk 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan dokuzuncu duruşmaya CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Emir ile Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik de katıldı.

Duruşmada dinlenen sanık Ramazan D. suçlamaları reddederken Kılıçdaroğlu'na yönelik herhangi bir hakaretinin olmadığını iddia etti.

banner112
KILIÇDAROĞLU ŞİKAYETİNİ GERİ ÇEKTİ

Kılıçdaroğlu, davada 18 yaşından küçük suça süreklenmiş çocuklar (SSÇ) için şikayetten vazgeçti. Duruşmada söz alan Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Kılıçdaroğlu adına mahkemeye şikayetten vazgeçme dilekçesi verdi. Dilekçede, Kılıçdaroğlu'nun suç tarihi itibariyle 18 yaşından küçük olan 10 SSÇ'lerle ilgili şu talimatı verdiği ifade edildi:

"18 yaşından küçük olanlar elbette çocuk olarak kabul edilmelidir. Yapmış oldukları hata olsa da çocukları korumak ve onların geleceğini karartmamak siyasilerin temel görevidir. Tam da bu nedenle suç tarihi itibariyle 18 yaşından küçük olan çocuklar hakkında şikayetçi olmayalım."

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2022, 13:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÜMMETİZZZTAN hüloooooo...
ÜMMETİZZZTAN hüloooooo... - 3 ay Önce

nasıl cezalandıracan ???? köyün tamamı + TÜRKİYE'nin % 99'u !
KATLİYAMCIYIZ, YAĞMACIYIZ , TIRNAKÇIYIZ yoksa niye bu kadar sessizlik ???

Günsel polat
Günsel polat - 3 ay Önce

İnsanlık dışı yapılan bu olayda suçlular cezasını çekmeli.

SIRADAKİ HABER