Kılıçdaroğlu'ndan TBMM'deki skandala videolu tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de yaşanan skandala sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu'ndan TBMM'deki skandala videolu tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulunda, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin maddelerine geçilmesine dair oylamanın yenilenmesine yönelik Başkanlık Tezkeresinin kabulünü değerlendirirken, "Talimat üzerine bunlar derhal toplandılar, yeniden görüşülmesine karar verdiler ve Meclis'i sabote ettiler." dedi.

Kılıçdaroğlu, oylamaya ilişkin Twitter'dan yayımladığı video mesajında, dün akşam TBMM'de kanun teklifinin görüşüldüğünü ve reddedildiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Normalde bir yıl süreyle aynı kanun teklifinin görüşülmemesi lazım ama saraydan talimat geldi. Talimat üzerine bunlar derhal toplandılar, yeniden görüşülmesine karar verdiler ve Meclis'i sabote ettiler.

Bir zorbanın talebi, TBMM'nin iradesine gölge düşürdü. Bunu reddediyoruz, reddedeceğiz. Önümüzdeki süreçte sandık gelecek ve biz bunlara dersini vereceğiz. Demokratik yollarla dersini vereceğiz.

Bu ülkeye demokrasiyi, hakkı, hukuku ve adaleti getireceğiz. Hiç endişelenmeyin. Birlik olacağız, beraber olacağız, TBMM'de birisinin milletvekilleri değil, halkın milletvekilleri olacak. Bunu yapacağız."

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 ay Önce

işe adam alır iken prezantbl,yabancı dil bilen 35 yaşını aşmamış diye adam ararlar

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 ay Önce

türkiyeyi yönetmeye adayım diyenlerde hiç bir özellik aranmaz bu ne yaman çelişki,