Kılıçdaroğlu'nu hedef alan AKP'li belediye başkanına sert cevap

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kemal Avseren, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan AKP'li Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun'a yanıt verdi. Avseren, 'İstediğiniz kadar gömün kafanızı kuma. Gırtlağınıza kadar zulme ve riyaya battınız.' ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nu hedef alan AKP'li belediye başkanına sert cevap

AKP'li Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. Paylaşımında "Toplumun genel ahlak anlayışını hiçe sayan Kılıçdaroğlu, edepsizliklerine bir yenisini daha eklemiş.Namussuz siyaset eksik derken bu kadarını da beklemiyorduk" ifadelerini kullanan Dursun'a cevap gecikmedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Yardımcısı Kemal Avseren, Dursun'un paylaşımına ilişkin yaptığı açıklamada, AKP iktidarında yaşanan çeşitli skandalları hatırlattı. Avseren, "Bıyığınızın şeklinden, giydiğiniz ceketin formuna kadar her şeyinizi belirleyen o tek adam yıllardır her ağzını açtığında siyasi rakiplerini ve milyonlarca seçmenini küfüre, hakarete maruz bırakıyor. Nerede o 'erdemli siyasetiniz' muhteremler, söyleyin bakalım?!" ifadeleriyle Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın tartışma yaratan ifadelerine AKP cephesinden herhangi bir tepki gelmemesini eleştirdi.

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kemal Avseren

"İstediğiniz kadar gömün kafanızı kuma. Gırtlağınıza kadar zulme ve riyaya battınız. Gidiyorsunuz" diyen Avseren'in açıklaması şu şekilde:

Sultangazi'nin ithal Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun geçtiğimiz gün bir içerik paylaşımında bulunmuş. Görseli de ekledim. 

Sormak isterim kendisine; 

Karaman'da, Kırşehir'de kamu bütçeleriyle desteklediğiniz yandaş vakıfların yurtlarında 45 erkek çocuğuna tecavüz edildiğinde o pek maharetli diliniz nereye kaçmıştı? 

Doğru ya, sizin çarpık ahlâk anlayışınıza göre "Bir kereden bir şey olmaz" değil mi? 

Siz bu kepazelik karşısında TBMM'de ilgili Bakan hanımefendiyi ağzınızı kulaklarınıza sabitlemiş vaziyette tebrik kuyruğuna girmiş bir siyasi organizasyonun efradısınız; bize ahlâk satmak sizin ne haddinize be! 

Yavuz hırsız ev sahibini bastırır tabii, iyi alışmışsınız. 

5'li çetenizin en cabbar afacanı, "Bu milletin bilmem neresine koyacağız" dediğinde hepiniz ölü taklidi yaptınız be, ölü! 

banner112
Hakkında bugüne dek bir işlem dahi yapma cesaretine sahip değilsiniz riyakâr güruhu sizi! 

Aksine ihale üstüne ihale vererek ödüllendirdiniz, onunla birlikte el birliğiyle bu milletin canına okudunuz. 

Sizin ne doğru - yanlış kriteriniz, ne de ahlâki pusulanız var. Olmayan kriterleriniz ve pusulalarınız hep başkalarına çalışıyor. 

Size her şey hak, ne yaparsanız mübah elbette. 

Bıyığınızın şeklinden, giydiğiniz ceketin formuna kadar her şeyinizi belirleyen o tek adam yıllardır her ağzını açtığında siyasi rakiplerini ve milyonlarca seçmenini küfüre, hakarete maruz bırakıyor. Nerede o 'erdemli siyasetiniz' muhteremler, söyleyin bakalım?! 

Memleketin kamu varlıkları yok pahasına talan edilip satılırken niye göremiyoruz sizi piyasada aynı cevvallikle? 

Siz en temel gıda maddeleri olan ekmeğe, una, şekere zamları yağmur gibi indirirken bu yaşananlara Fransız kalmayı nasıl beceriyorsunuz, biraz anlatır mısınız? 

Doğalgaz, elektrik rekor düzeyde zam alırken; kilometrelerce akaryakıt ve ekmek kuyrukları oluşurken, açlıktan ve işsizlikten insanlar hayatına son verirken istirahate mi alıyorsunuz o siyasi ahlâkınızı? 

Ha bu arada; yandaş seçkinlerinizi otobüs otobüs kent ormanına taşırken bölge esnafını açlığa mahkum etmenize kaç puan istersiniz Sayın Başkan? 

İstediğiniz kadar gömün kafanızı kuma. Gırtlağınıza kadar zulme ve riyaya battınız. 

Gidiyorsunuz. 

Sultangazi'de ve Türkiye'de; 

#GeliyorGelmekteOlan

YORUM EKLE