Kılıçdaroğlu'nun '4 ton 900 kilo kokain kime geldi?' sorusuna Erdoğan'dan yanıt

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP grup toplantısında yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek "Uyuşturucu arıyorsan aynaya bak" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun '4 ton 900 kilo kokain kime geldi?' sorusuna Erdoğan'dan yanıt

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP grup toplantısında yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek "Uyuşturucu arıyorsan aynaya bak" dedi.

Erdoğan, konuyla ilgili açıklamasında "Bay Kemal, uyuşturucu arıyorsan aynaya bak. AK Parti çatısı altında uyuşturucuyla iştigal eden insan bulamazsın." sözlerini sarf etti.

Erdoğan'ın diğer açıklamaları şöyle oldu:

- Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile elde ettiği avantajların ne kadar kritik öneme sahip olduğunu salgın döneminde yaşadık ve gördük.

- Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yasama, yürütme ve yargı arasındaki uyumu en üst seviyeye çıkardık. Bu Meclis milli mücadeleyi başarıya taşımış, cumhuriyetimizi kurmuştur. Bu meclis ilk sivil anayasayı da yapacaktır.

- Türkiye’nin en devrimci, en yenilikçi, en reformcu, en vizyoner partisi olarak, Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle, işte bu yol haritası istikametinde ülkemizi önce 2023’e, sonra da 2053’e taşıyacağız.

- Diğer partilerin Anayasa teklifleriyle kendi hazırlıklarımızı uzlaştırabilirsek, yasama yılı bitmeden Meclis bünyesinde bu işi neticeye ulaştırabiliriz.

- Biz, Türkiye’nin gündemine getirdiğimiz ülkemizin ilk sivil Anayasasını hazırlama teklifimizde gerçekten samimiyiz.

- Tarihimizin en köklü yönetim reformunda 'gerçekten iyi bir iş yaptık' diyebiliyoruz. Eksikler, aksaklıklar elbette vardır. Hepsinin de farkındayız.

- Biz yeni anayasa diyoruz, birileri de çıkıyor 'Gerekirse ilk 4 maddeyi de değiştiririz' diyerek hemen PKK güdümündeki siyasi yapıya göz kırpmaya çalışıyor.

- Anayasanın ilk 4 maddesini değiştirme fikri, tüm CHP'lilerin iradesi midir, yoksa Kılıçdaroğlu'nun kişisel fikri midir?

- Sırf konuşmuş olmak için, sırf birilerine hoş gözükmek için, sırf günü kurtarmak için aklına geleni söyleyenden siyaset adamı olmaz, devlet adamı hiç olmaz.

- Tarih, CHP gibi Cumhuriyetin en eski partisini, HDP gibi bir terör örgütü kuklasının emrine verenlerden elbette hesap soracaktır.

- HDP, Millet İttifakındaki gizli ortaklık hakkını kullanarak bu hanımefendiyi veto etmiştir.

- Bay Kemal, uyuşturucu arıyorsan aynaya bak. AK Parti çatısı altında uyuşturucuyla iştigal eden insan bulamazsın.

- Gavurun kılıcını çalan bir anlayışla yapılan işin adı muhalefet değil, taammüden bu ülkeye ve bu millete düşmanlıktır.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Lideri Kemal KılıçdaroğluSedat Peker’in uyuşturucu ticaretine ilişkin yaptığı açıklamalara değinerek iktidara yönelik sert eleştirilerde bulunmuştu:

'Hükümeti yöneten, hükümete şöyle veya böyle talimat veren yeraltı dünyasıdır. Bu konuda çok iddialıyım. Neden? Dilovası'nda uyuşturu yakalandı, Mersin Limanı'nda yakalandı. 4 ton 900 kilo kokain yakalandı. Yakalanan kim? Bir gariban fırından ekmek çalsa aynı gün akşam hakim tutuklama kararı verir. Zindaşti'yi serbest bırakan kim? Ortadoğu'nun en büyük baronu. Kim serbest bıraktı bu adamı? İki askerimiz yakılarak öldürülüyor. Talimatı veren IŞİD. Polis yakalıyor, Türkiye'ye getiriliyor. Bir bakıyorsunuz serbest bırakılmış. Kim bu adamı serbest bıraktı? Erdoğan bütün bunların karşısında neden susuyor? Sen baronlardan yana mısın, halktan yana mısın? Sezgin Baran Korkmaz'ı önce kim tutukladı, sonra kim serbest bıraktı? Serbest bırakan adamlarla ilgili kararı alan insanlardan birisini getirdin Adalet Bakanlığı'na bakan yardımcısı yaptın. Birisini getirdin AYM'ye üye yaptın. Ben bunları unutacak mıyım Erdoğan? Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytansa, ne olursa olsun haksızlık karşısında asla ve asla susmayacağım.'

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2021, 13:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
utanmaz ahlaksiz yalanci
utanmaz ahlaksiz yalanci - 1 hafta Önce

"Bay Kemal, uyuşturucu arıyorsan aynaya bak. AK Parti çatısı altında uyuşturucuyla iştigal eden insan bulamazsın."
Lan yegenin 50 Kilo esrar ile yakalandi.
Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesi AKP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Güzar, esrar sattığı iddiasıyla tutuklandı.
AKP Aydın Gençlik Kolları Başkanı ve Efeler Belediye Meclis Üyesi Abdülhamit Burak Aykut, uyuşturucu maddeyle polisten kaçmaya çalışırken yakalandı
Bulgaristan'a çıkarken aracında uyuşturucu madde ile yakalanan eski Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri Veysel Filiz.
Bak Google liste uzayip gidiyor!

Eyyyy   sarayli
Eyyyy sarayli - 1 hafta Önce

ruhun yalan, karakterin yalancilik , isin iftira atmak, devleti soymak ve saltanatin icin TC bölmek, sana her şey mübah!!
Komisyon ve harac almadigin taşi taşin üstüne koymadin!