KPSS sorularının çalınmasında soruşturma derinleşecek...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, KPSS'de soru sızıntısı iddiasında adaylar üzerinde de araştırma yapıyor. 2 dershaneye giden bazı adayların bütün soruları doğru yaptığı iddia edildi.

KPSS sorularının çalınmasında soruşturma derinleşecek...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün'ün görevden alınmasına neden olan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) skandalında yeni iddialar ortaya atıldı.

CNN TÜRK muhabiri Arda Erdoğan'ın haberine göre, 2 dershaneye giden bazı adayların bütün soruları doğru yaptığı bu yönde tespitlerin olması durumunda soruşturmanın daha da derinleşeceği iddia edildi. 

Buna göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı 2 ayaklı yürütüyor. Yayınevinin ÖSYM bağlantısı bir yandan devam ederken diğer yandan da benzer sınav sorularının tümünü doğru yapan adayların kimler olduğu bunlar arasında bir ilişki ağının olup olmadığı değerlendiriliyor. İddiaya göre, 2 dershaneye giden bazı adayların bütün soruları doğru yaptığı bu yönde tespitlerin olması durumunda soruşturmanın daha da derinleşeceği belirtiliyor. İncelemeler tüm bunların üzerine yapılıyor. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER