Küçük çocuğa cinsel istismardan tutuklanan şeyhe; oğlu ve müritleri sahip çıktı

Fatih Nurullah takma adını kullanan Uşşaki tarikatından Eyüp Fatih Şağban'ın istismar ettiği 12 yaşındaki kız çocuğunun babası F.A. yeni açıklamalarda bulundu. F.A. yaptığı açıklamada, “Fatih Nurullah'ın oğlu beni aradı. 'Babama büyü yaptılar. Bu suçu böyle işledi' dedi. Arkasındaki kitleyi böyle inandırdılar” ifadelerini kullanması dikkat çekti. Cinsel istismardan tutuklanan şeyhe, müritleri de sahip çıktı. Twitter'da açılan Abdulkeri Erdinç (@abdulkerimerdnc) isimli hesaptan "Yazıklar olsun. O kadar oy verdik. Polis yapcaz bekçi yapcaz dindar adam lazım dediniz 100lerce gönderdik. Bu muydu karşılığı??" paylaşımı yapıldı. 

Küçük çocuğa cinsel istismardan tutuklanan şeyhe; oğlu ve müritleri sahip çıktı

Küçük çocuğa cinsel istismardan tutuklanan şeyhe; oğlu ve müritleri sahip çıktı. Fatih Nurullah takma adını kullanan Uşşaki tarikatından Eyüp Fatih Şağban'ın istismar ettiği 12 yaşındaki kız çocuğunun babası F.A. yeni açıklamalarda bulundu. F.A. yaptığı açıklamada, “Fatih Nurullah'ın oğlu beni aradı. 'Babama büyü yaptılar. Bu suçu böyle işledi' dedi. Arkasındaki kitleyi böyle inandırdılar” dedi.

Baba F.A. şunları söyledi:

Fatih Nurullah ile 15 yıl önce tanıştım. Tesisatçı olarak onların işlerini yapıyordum. Öyle tanıştım.

-Tarikata nasıl dahil oldunuz?

F.A: Kasımpaşa’da bir yer vardı. Buraya çoluk çocuk katılıyorduk. Herkes aile olarak katılıyordum biz de böyle katılıyorduk. Nişanlı olduğum süreçte gidiyordum. Evlendiğimde de eşimle. Birlikte gitmeye devam ettim.

-Kalabalık bir tarikat mı?

F.A: Her hafta Kasımpaşa’daki toplantılara Perşembe gün en az 1000 kişi katılırdı. Ama Türkiye’nin çok yerinde var. Biz cahilliğimizin bedelini öz çocuğumuzla ödedik. Şimdi bana ihanet ettiğimi söylüyor. Ama ben ihanet etmedim. Koruma talep ettim. Evimin önünde 6 polis bekliyor. Bize tehdit geldi. Bize büyü mü yapıldı bilmiyorum.

Başka çocukların da istismara uğradığı söyleniyor. Ama ben gözümle görmediğim için bir şey diyemem.

Fatih Nurullah'ın oğlu beni aradı. 'Babama büyü yaptılar. Bu suçu böyle işledi' dedi. Arkasındaki kitleyi böyle inandırdılar.

MÜRİTLERİ DE TWİTTER'DAN SAHİP ÇIKTI

Twitter'da "Abdülkerim Erdinç" ismiyle açılan bir hesaptan da Fatih Nurullah'a destek mesajları paylaşıldı. Kendisini Fatih Nurullah'ın müridi olarak tanıtılan hesaptan "Fatih Nurullah Masumdur" mesajı paylaşılarak bomba iddialarda bulunuldu.

Ses kayıtlarının montaj olduğu iddia edilen hesaptan şu paylaşımlar yapıldı:

-Yazıklar olsun. O kadar oy verdik. Polis yapcaz bekçi yapcaz dindar adam lazım dediniz 100lerce gönderdik. Bu muydu karşılığı?? 

-Hocamız masumdur. Yapılan zulümdür.

-Tehdite bakar mısınız? Doğruları konuşursak fetöcü olacakmışız. Allah'tan başka kimseden korkmuyoruz. Doğru bildiğimizi de kimseye sormadan konuşuruz. Sonu hapisse hapis, mezarsa mezar.

-İçinizden, imanlı hür kadınlarla evlenmeye gücü yetmeyen kimse, ellerinizin altında bulunan imanlı genç kızlarınız (sayılan) cariyelerinizden alsın. Allah sizin imanınızı daha iyi bilmektedir. Hep aynı köktensiniz (insanlık bakımından aranızda fark yoktur).

-Öyle ise iffetli yaşamaları, zina etmemeleri ve gizli dost da tutmamaları şartı ve sahiplerinin izni ile onları (cariyeleri) nikâhlayıp alın, mehirlerini de normal miktarda verin. Evlendikten sonra bir fuhuş yaparlarsa onlara, hür kadınların cezasının yarısı (uygulanır).

-Bu (cariye ile evlenme izni), içinizden günaha düşmekten korkanlar içindir. Sabretmeniz ise sizin için daha hayırlıdır. Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir.

Nisâ : 25

-Birçok tehdit alıyorum. Hesabımın şifresi 3 arkadaşımda daha var. Başıma bir iş gelirse, dergaha gelen AK Partililerin ve şimdi bize arkamızdan sallayan gazetecilerin fotolarını bir bir yayınlayacaklar. Biz kadere iman etmiş insanlarız. Girer yatarız. Ama sonucunu siz düşünün!

-Vakıftaki bazı kardeşlerimin son yaşanan hadiselerden sonra artık devlete giremeyiz korusuyla sınava girmeyeceğini duydum. Hocamız masum, hepsi mahcup olacak. Özellikle bizlerden memur yapmak için isim isteyenler. Siz gayreti bırakmayın. Gayret bizden takdir Allah'tan.

-Hocamın bu açılışa katılması için adeta yalvaran bakan bey biraz olsun utanıyor mu bugün? Oda TV gibi bir fasıkın haberiyle yapılanlar reva mı? Mahkeme günü gelsin bakalım, sonra bizim de konuşacaklarımız var!

-Hocamızın haberine erişim engeli koyarak, ağzımıza bir parmak bal sürüp bizi susturacağını sanan bakan bey. Size de sesleniyorum. O iş o kadar kolay değil. Mahkeme gününü bekliyoruz. O ses kaydının sahte olduğunu siz de biliyorsunuz.

-Bizi FETÖ ile karıştırmayın. Önce polis yapacak adam lazım deyip bizden isim isteyip, sonra emniyete sızdı dedirtmeyiz biz. Polis olurken ağlayarak 10 yıllık sakalını kesenler oldu. O gözyaşlarının yüzü suyu hürmetine bu kumpasın altında kalırsınız.

-En çok sana güvendik, bizi en çok sen üzdün. @suleymansoylu Fatih Nurullah Efendi adını bile söylemez oğlum derdi. Allah herşeyi görüyor vesselam.

-Ne menzilciler gibi sağlık bakanlığını istedik, ne de HakYolcular gibi adalet bakanlığını. Siz bizden adam istediniz şimdi biz mi suçlu olduk? İki bakanın taht kavgasında kurban biz olduk öyle mi? Allah var, hesap günü var!

-Süleyman bey Nurullah Efendi ile ilgili twit atmadı, basına konuşmadı, üstüne haber yasağı koyup, IŞİDci yakalayıp gündemi değiştirdi diyerek bizi rahatlatmaya çalışan kardeşler var. Yahu gözaltına alan kim? Hala bu ucuz işlere inanacak mısınız? Nurullah Efendi neden hapiste???

-Yapılan yorumlara bakıyorum, çok eşliliğe karşıymış gibi görünüp din düşmanlığı yapan özellikle AK Partili kardeşlerim var. Dinimizde bunun kuralları da koşulları da açıktır. Sizin derdiniz Allah'ın diniyle mi? O zaman Allah'tan korkunuzdan daha çok korktuğunuz bir örnek vereyim:

-Reis'e asla saygısızlık etmem. Çoğu bakanın yaptığından da haberi olduğunu sanmıyorum. Ama Reis'e sorar mısınız babasının aynı anda kaç eşi varmış? Hangisiyle hangi koşullarda evlenmiş? Bakalım konu Reis olunca da atıp tutacak mısınız? Cevabı bulamazsanız ben yardımcı olurum.

-İbrahim, Allah rahmet eylesin iyi bir kardeşimizdi. Ölmeden önce yaptıklarının, aldığı emirlerin görüntüleri ve öldürülme videosu da vardı ama internetim yavaş yükleyemedim

-Biz sakalımızı kesersek, o sakalın ardından ellerinde pimi çekilmiş 15 Temmuz bombasıyla bekleyen yeni Serkan Kurtuluşlar çıkar. Vesselam!

-Biraz yanlış anlaşıldım sanırım. Bu hesabı açmamdan sonra yaşanan bazı olayları şimdi öğrendim. Dün gece iki dernek başkanımızı(T.K ve S.A) ziyaret edenler olmuş. İsimleri yazmıyorum ki arkadaşlar zor durumda kalmasınlar, anlaması gerekenler anlasın. Tehdit öyle olmaz, böyle olur

-15 Temmuz

SADAT

Boğaziçi Köprüsü

MP-5 9mm Çelik Çekirdek

Bundan sonra azdan az çoktan çok gider!

İşte o paylaşımlar:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER